Gazeteci Saygı Öztürk'ün haberine göre; Tuzla Piyade Temel Okul Komutanlığı'nda, 10 Kasım Atatürk'ü Anma töreninde, bir teğmenin Atatürk fotoğrafını yakasına takmamasıyla başlayan tartışma, daha sonra oda kapısına asılan Atatürk fotoğrafının indirilmesiyle teğmenler arasında arbedeye dönüştü. Olay, askerler arasında da büyük üzüntü yarattı, fotoğrafı indirdiği öne sürülen asker, dövüldüğünü öne sürüp Cumhuriyet Savcılığı'na başvurdu.

Askerlerin oluşturduğu bazı whatsaap grupları arasında, 10 Kasım Atatürk'ü Anma töreninde bir grup teğmenin yakalarına Atatürk resmini takmayı reddettikleri, teğmenlerden birisinin Atatürk resmini yırtarak yere attığı, buna karşı diğer bir grup teğmenin tepki gösterdiği, iki grup arasında çıkan arbedenin büyümesi ile olaya dışarıdan jandarma ve polisin de dahil olduğu öne sürüldü.

CHP'DEN SORU ÖNERGESİ

Bağcılar'da Kan Donduran Olay! Zorla Ormana Götürüp Tecavüz Ettiler Bağcılar'da Kan Donduran Olay! Zorla Ormana Götürüp Tecavüz Ettiler

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, iddialara ilişkin Meclis'e, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

MSB YETKİLİLERİ: DEZENFORMASYONUN BARİZ BİR ÖRNEĞİ

Milli Savunma Bakanlığı'ndan kaynakları, "Tuzla Piyade Okulunda bir grup teğmenin 10 Kasım’da Atatürk fotoğrafı takmayı reddettiği ve kavga çıktığı" iddiası üzerine iddiayı "Dezenformasyonun bariz bir örneği" olarak nitelendirerek, konuyla ilgili adli ve idari sürecin başlatıldığını belirtti.