HABER: SERHAT HALLAÇ

FOTOĞRAF: SERHAT HALLAÇ

Türk Mühendis ve Mimar Odalar Birliği (TMMOB) Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Türk gıda sanayisinin Avrupa Yeşil Yeşil Mutabakatı’na (AYM) uyumunu sağlama konusunda önemli bir adım attı. 

Bursa Akademik Odalar Birliğinde düzenlenen seminerde TMMOB Gıda Mühendisleri Bursa Şubesi’nde dü TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ve ile Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği iş birliğinde Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi’nde düzenlenen etkinliğe TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi İkinci Başkanı Sadettin Kabakçı, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Dr. Fevzi Çakmak, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Odalar ve Birliği (TOBB) Bursa Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İcra Komitesi Başkanı Sabriye Şen ile çok sayıda oda üyesi ve firma temsilcisi yer aldı.

Seminerin açılışında konuşan TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi İkinci Başkanı Sadettin Kabakçı, AYM’nin Türk gıda sanayinin AB’ye ihracatı için önemli kriterler içerdiğini belirterek, buna sorunsuz uyum sağlanması için düzenlenen etkinliğin sektör için yol gösterici olmasınının önemini anlattı.

Editör: TE Bilisim