İlk evliliğini 2000 yılında Ozan Orhon ile yapan Yeşim Erçetin’in bu evlilikten Lara Yağmur Orhon adında bir kız çocuğu dünyaya gelmişti. Ozan Orhon ile evliliğini Ağustos 2003’te sonlandıran Yeşim Erçetin, ikinci evliliğini ise 2010 yılında Emre Matraş ile yapmış, çiftin Masal Matraş adında bir kızları olmuştu.

İKİ YIL ÖNCE ÜÇÜNCÜ EVLİLİĞİNİ YAPTI

Bülent Ersoy, Safiye Soyman ve Banu Alkan Ekrana Dönüyor! Bülent Ersoy, Safiye Soyman ve Banu Alkan Ekrana Dönüyor!

Emre Matraş ile Nisan 2015’te boşanan Yeşim Erçetin, 2022’de ise üçüncü kez nikah masasına oturmuştu. Eski manken, sunucu ve şarkıcı Yeşim Erçetin (45), yaklaşık 6 ay aşk yaşadığı iş insanı Fevzi Kardeseci ile Şubat 2022’de Amerika'nın Miami kentinde hayatını birleştirmişti.

Yeşim Erçetin ile Fevzi Kardeseci boşanıyor! Eşinden şiddet gördüğünü açıkladı - Resim : 2

FBI EVLERİNE BASKIN DÜZENLEDİ

Geçtiğimiz yıl ise Yeşim Erçetin ile Fevzi Kardeseci’nin Miami’de yaşadığı lüks villasını FBI basmış, çift kripto piyasasında usulsüzlük yaptığı suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. Serbest bırakılan Yeşim Erçetin’in pasaportuna el konulmuştu.

Yeşim Erçetin ile Fevzi Kardeseci boşanıyor! Eşinden şiddet gördüğünü açıkladı - Resim : 3

Miami’de kendisine yeni bir hayat kuran ve doğum koçluğu yapmaya başlayan iki çocuk annesi Yeşim Erçetin, eşi Fevzi Kardeseci’den şiddet gördüğü iddiasıyla gündeme geldi. Aramızda Kalmasın programına telefonla bağlanan Yeşim Erçetin, eşinden gördüğü şiddet dolayısıyla arkadaşının evine sığındığını ve boşanma davası açmaya hazırlandığını açıkladı.

Yeşim Erçetin ile Fevzi Kardeseci boşanıyor! Eşinden şiddet gördüğünü açıkladı - Resim : 4

’EŞİME İNANDIM, GÜVENDİM’

Müge Dağıstanlı ve Yelda Kırçuval'ın sunumuyla tv8 ekranlarında yayınlanan Aramızda Kalmasın programına telefonla bağlanan Yeşim Erçetin, evliliğini sonlandırmaya hazırlandığını şu sözlerle duyurdu:

‘’Boşanma davası tabii ki açacağım. Utanılacak bir olay değil artık paylaşılabilecek bir olay. Zaten şiddettin her türlüsü olmamalı. Yaşadığım çok trajik bir hikaye. Evlendiğimden beri sorunlar yaşadık, üstesinden geldik. Çok severek evlendim. Talihsiz olaylar geldi arka arkaya. FBI evimizi bastı. Eşime inandım, güvendim. İstedim ki her şey kendi kendine yoluna gelsin. Ama bunun sonucu şiddet olmamalıydı. Arkasında duran bir kadına bu şekilde davranmamalı.’’

Yeşim Erçetin ile Fevzi Kardeseci boşanıyor! Eşinden şiddet gördüğünü açıkladı - Resim : 5

‘EŞİM KUMARDA KAYBEDİNCE BANA SALDIRDI’

Eşinden kumarda kaybettiği için şiddet gördüğünü belirten ve boşanmakta kararlı olduğunu söyleyen Erçetin, ’Bir kere ne yaparsanız yapın sebebi şiddet olmamalı. Benim yaptığım bir şey yok ortada. Kumar kötü bir alışkanlık, Allah kimsenin başına vermesin. Kumarda kaybettiği paranın siniriyle bana şiddet uyguladı. Arabada bana ‘’Uğursuz geldin’’ dedi. Maalesef böyle alışkanlıkları olanlar karşılarındaki insanları suçlarlar. Zaten yaşadığı talihsiz olaydan sonra hiçbir şey yolunda gitmedi. Sürekli kumarda kaybediyor. Bana ilk başta sözlü şiddette bulunup ‘’Bir tane çarparım kafan camdan çıkar’’ dedi, kafamı itti. Ben de kafamı cama çarptım. Çok fazla bunu uzatmak istemiyorum. Paylaşmamın tek sebebi insanlar bunu görsünler ve ilişkilerine devam etmesinler. Bütün hukuksal olarak işlemleri başlatması için avukatımla iletişime geçtim. Bir şekilde başlatacak ve bu ilişki son bulacak.’’ ifadelerini kullandı.

Yeşim Erçetin ile Fevzi Kardeseci boşanıyor! Eşinden şiddet gördüğünü açıkladı - Resim : 6

‘FBI SORUŞTURMASINDAN DOLAYI AMERİKA’DAN ÇIKMAM YASAK’

FBI soruşturması devam ettiği ve pasaportuna el konulduğu için Türkiye’ye dönemeyeceğini söyleyen Erçetin, açıklamalarının devamında ise şunları söyledi:

‘’İnsanlar Amerika’ya gelmek için evlendiğimi düşünüyorlar. 26 yıldır Amerika vatandaşıyım. Eşim ekonomik ve sosyal olarak benden daha üstün bir insan değildi. Bu başımıza gelen olaylar olduktan sonra kendim çalışıp para kazandım, ayaklarımın üzerinde durdum. Türkiye’ye dönemiyorum, yasak ve süreç devam ediyor maalesef benim adım da karıştığı için bu olaya. Bu dava biraz yavaş işliyor. Ben kendi adıma hiçbir suçum olmadığını biliyorum, ajanlar da biliyor. Eşimin boşanmayı kabul edeceğini düşünmüyorum. Çekişmeli boşanmaya gider. Kendisi iyi bir insan, çok güzel günlerimiz de oldu. Bence o da artık anlayacaktır. Ben bile neler yaşadığıma inanamıyorum. Benim de sınavım buradanmış. Ayaklarımın üzerinde dimdik duracağım, iki tane kız çocuğum var.’’

yeşim erçetin

Editör: Meryem TORUN