HABER MERKEZİ

Demet Akbağ’ın 15 yıl aradan sonra tiyatro sahnesine döndüğü, Yılmaz Erdoğan’ın 20 yıl sonra yazdığı ilk tiyatro oyunu Aydınlıkevler' 25 Haziran'da Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

AYDINLIKEVLER OYUNUNUN KONUSU

Bursa'da Feci Kaza! Otomobilin Çarptığı Adam Metrelerce Savruldu! Bursa'da Feci Kaza! Otomobilin Çarptığı Adam Metrelerce Savruldu!

Zühre, torunu Ayhan’ın Ankara’da lisede okuması için zamanın ve aile bütçesinin yoklukları ile mücadele etmektedir. Mahallenin ressamı Selim ise mahallenin güzeli Sülün’e kara sevdalıdır. ABD’nin ambargosu altındaki ülkenin, bu küçük mahallesindeki inşaat alanı bir gün bir duvar ile örülür. Ardından, mahallede camlardan içeri birer kurşun gibi küçük toplar girmeye başlar. Ve olaylar, Zühre’nin Amerika’ya savaş açmasına kadar uzanır.

G Url S V5H O E O3 S O W G S7Dq G

Kadrosunda Demet Akbağ ile birlikte Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın yer aldığı, yönetmenliğini Serdar Biliş’in yaptığı Aydınlıkevler'in Bursa biletleri oyuna 1.5 ay kala yüzde 90 oranında tükendi. 3 bin 500 koltuklu Açıkahava'da 100 kadar biletin kaldığı öğrenildi.

Biletler 630 ile 1.250 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.

Editör: Meryem TORUN