Edinilen bilgilere göre, araç içinde öldürülen Abdurrahman Tekru (22), Doruk Ersu Büyüktunç (31), Ozan Kaan Tozlu (24), Barış Çağan, Ömer Kanza (24) ve Burak Tahmaz (23) 2 ay kadar önce Yunanistan’a gitti.

Bu kişilerin amacı önce İtalya’ya, daha sonra başka Avrupa ülkelerine gitmekti. Bu kişilere, bulundukları bölgede ‘rehberlik’ eden isim ise, meslekten ihraç edilen eski bir istihbarat mensubu olduğu iddia edilen Süleyman D.’ydi.

İnfazın Evde Yapılması Planlanmış

Edinilen bilgilere göre Süleyman D., bu kişilere olay günü, “Eve 2 kuaför gelecek. Yolculuk öncesi ihtiyacınız olabilir” dedi. D. kısa süre sonra tekrar arayarak, kuaförlerin gelişinin iptal edildiğini bildirdi. Güvenlik kaynakları “Bu, infazın esasında evde yapılmayı planladığını da gösteriyor. Ancak nedense bundan vazgeçiliyor” yorumunda bulunuyor.


35 Saniye İçinde İnfaz

Saat 18.00 sıralarında, valizlerini aracın bagajına yerleştiren 6 kişi otomobil ile havalimanına doğru hareket etti. 6 kişiyi de araca bindiren Süleyman D. ise başka bir araçla bölgeden ayrıldı. Araç düşük bir hızla hareket ettiği sırada biri otomobil biri motosikletli iki kişinin saldırısına uğradı. 35 saniye içinde gerçekleştirildiği kaydedilen saldırı sonucu 6 kişi çarpraz ateşe alınarak yaşamlarını yitirdi. Aracın geçeceği güzergâhı tetikçilere bildirenin ise son fotoğrafı çeken Süleyman D. olduğu belirtiliyor.

SON KAREYİ DE ‘KÖSTEBEK’ ÇEKMİŞ

Süleyman D.’nin, 6 gencin pusuya düşürülerek öldürülmeden önce bir arada göründükleri son fotoğraf karesini çeken kişi olduğu öğrenildi.

Grupta yer alan kişilerden birinin cep telefonu ile çekilen fotoğraf karesi, öldürülen Doruk Ersu Büyüktunç tarafından sosyal medya hesabından paylaşılmıştı.

Olaydan 1 Saat Sonra Bilet Aldı

Ünlü ilahiyatçı Yusuf Kavaklı Hayatını Kaybetti! Ünlü ilahiyatçı Yusuf Kavaklı Hayatını Kaybetti!

Yunan basınında yer alan habere göre de, Artemida’daki saldırıdan bir saat sonra Midilli Adası'na bilet alan bir kişi Atina havalimanında sahte Portekiz pasaportu ile yakalandı. 32 yaşındaki bu kişinin Süleyman D. olduğu kaydediliyor. D.’nin evinde yapılan aramada 150 bin Euro bulunduğu kaydediliyor.

Editör: TE Bilisim