15 Mart Cuma günü itibarıyla, 7'si yerli, 2Si yabancı, 2'si de animasyon olmak üzere toplam 11 yeni film seyirciyle buluşuyor.

1383737

ADALETİN ELİ

Oyuncular: Orlando Bloom, Andie Macdowell, Garret Dillahunt

Konu: Film, bir Appalaş kasabası olan Odim County'de, yakın zamanda yetim kalan yeğeni Savannah'ya bakarak dürüst ve sakin bir hayat yaşamaya çalışan Cash’in kasabayı yöneten sadist kadın gangster Big Cat’in yeniden kendisi için çalışmaya zorlamasıyla başlayan mücadelesini konu alıyor.

Son Dönemin En İyi Dizileri Açıklandı! Son Dönemin En İyi Dizileri Açıklandı!

3013173.jpg-r_1920_1080-f_jpg-q_x-xxyxx

NEANDRIA

Oyuncular: Deniz İlhan, Ahmet Rıfat Şungar, Bülent Emin Yarar, Nihal Yalçın, Serkan Keskin, Nur Fettahoğlu

Konu: Bir ekolojik olarak sürdürülebilir film yapım girişimi olan Neandria, antik kentin yakınlarındaki yoksul bir köyde, annesiyle birlikte yaşayan ve atletizm yarışlarına hazırlanan Suna adlı bir genç kadını odağına alıyor.

4484579.jpg-r_1920_1080-f_jpg-q_x-xxyxx

AİLE ÇIKMAZI

Oyuncular: Ferit Aktuğ, Bihter Dinçel, Muharrem Türkseven

Konu: Film, Mısır’da kazı yapan Türk akademisyen olan Şevket ve Perihan’ın kazı sırasında buldukları 4000 yıllık heykelin Mısırlı yetkililere tesliminden sonra çalınmasıyla birlikte Mısır’dan İstanbul’a uzanan hikâyesini anlatıyor.

3408657

GECE YÜZÜŞÜ

Oyuncular: Kerry Condon, Wyatt Russell, Amélie Hoeferle

Konu: Filmde, dejeneratif bir hastalık nedeniyle erken emekliliğe zorlanan eski bir birinci lig beyzbol oyuncusu olan Ray Waller, endişeli eşi Eve, genç kızı Izzy ve küçük oğlu Elliot ile yeni bir eve taşınır. Her şeye rağmen gizlice profesyonel spor hayatına dönmeyi ümit eden Ray, Eve'i yeni evin arka bahçesindeki ışıltılı yüzme havuzunun çocuklar için eğlenceli olacağına ve onun fizik tedavisine katkı sağlayacağına ikna eder. Ancak evin geçmişindeki karanlık bir sır, aileyi kaçınılmaz dehşetin derinliklerine sürükleyecek, kötü niyetli bir gücü açığa çıkaracaktır.

5497227

MÜKEMMEL AİLE

Oyuncular: Güven Kıraç, Didem Balçın, Şahin Irmak

Konu: Her biri kendi dünyasında yaşayan aile; oyunculukla aklını bozmuş bir anne, boks maçlarında ringe çıkarak dayak yiyen ve bunu bağımlılık yapmış bir baba, ilaçların yan etkilerini görmek için çeşitli ilaçlar içen takıntılı bir dayı, ölmek isteyen karamsar bir kardeş ve yaptığı işe tövbe edip çıka gelen kiralık katil teyze… Bir gün yıllardır kendilerinden uzakta yaşayan kızları Zeynep’in doğum yapacağını öğrendikleri video ile İstanbul’dan Antalya’ya yola çıkarlar.

KARA CİN LANETİ

Oyuncular: 

Konu: İnci geçmişte yaşadıklarından ötürü intikam almak için planlar yapar. Tüm bu olaylar sırasında yaşanan esrarengiz ve karanlık durumu fark edip İnci’nin peşine düşen Ahmet ve Mercan Hoca ise gerçekleri ortaya çıkarmak ve laneti çözmek için iş birliği yapar.

DEDEKTİF CONAN: SİYAH DEMİR DENİZALTI / Yabancı Animasyon 

Konu: Dünya genelindeki tüm mühendisler, dünya genelindeki tüm polis güçlerine ait güvenlik kameralarını bağlama operasyonu için bir deniz üstü tesis olan Pasifik Boyu’nda bir araya gelir.  Bu sırada Conan, Sonoko'nun davetiyle Dedektif Çocuklar ile Hachijo-jima'yı ziyaret eder ve FBI ajanı Shuichi Akai'nin (Subaru Okiya olarak) kendilerine Black Organization'dan Gin tarafından Almanya'da bir Europol çalışanının öldürüldüğünü bildiren bir telefon alır. Huzursuz olan Conan, tesisin içine sızar ve bir kadın mühendisin Black Organization tarafından kaçırıldığını keşfeder.

3441723

BANA BENİ ANLAT

Oyuncular: Cem Belevi, Hande Arısoy, Eren Pekgöz

Konu: 30’lu yaşlarının başında olan Çınar’ın hayatı geçirdiği trafik kazası sonrası alt üst olur. Aldığı darbeler nedeniyle Çınar, demans hastalığının bir türüne yakalanır. Hastalığın etkisiyle Çınar, okuduğu ya da izlediği şeylerin bilinç altına yerleşmesiyle her gün farklı bir mesleğe ilgi duyar. Bir gün itfaiyeci olmak isterken başka bir gün imam olmayı planlar. Kazada ailesini kaybedince amcası ile birlikte yaşamaya başlayan Çınar'ın bu sürecinde destek olması için bir yardımcı aranır. En büyük hayali oyuncu olmak olan ancak bir türlü hayallerine ulaşamayan hemşire Öykü, işi kabul etmek zorunda kalır. İkisi arasında çok geçmeden bambaşka bir bağ oluşacaktır.

TAY 2: EBABİL TAKIMI / Yerli Animasyon

Konu: Film, annesi Şiraz'ın izinden giderek bir ulak atı olmayı hayal eden Tay'ın Kudüs'ten Mekke'ye uzanan hikâyesini konu ediniyor.

5649009

NİSAN

Oyuncular: Erhan Ufak, Canan Nezirova, Reşhat Kesemenli

Konu: Nisan, sokakta yavru bir köpek bulmasıyla hayatı değişen bir adamın hikayesini konu ediyor. Tamer, Türkiye'den taşınıp Azerbaycan'a yerleşerek kendisine yeni bir hayat kurar. Onun hayatı, yağmurlu bir nisan günü evinin önünde yavru bir köpek bulmasıyla bambaşka bir hal alır. Adını Nisan koyduğu köpekle arasında büyük bir bağ kuran Tamer, çok geçmeden onunla birlikte kendisini içinden çıkması güç olayların içerisinde bulur. Yaşananların gizemini ortaya çıkarmaya çalışan polis memuru Serpil, gerçeği anladığında çok geç olacaktır.

SIR

Oyuncular: Cemal Aşkın Alpçetin, Ayşenur Vatansever, Fırat Güner

Konu: Sır, hapishaneden çıkıp kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor. Yıllar önce akli dengesi yerinde olmayan bir kızın yaşadığı köyün muhtarı tarafından tecavüze uğramasını engelleyen Orhan, cezaevinden çıkıp, köyüne geri döner. Cezaevine girmeden önce babaannesi ile birlikte yaşayan Orhan, babaannesini de kaybedince yapayalnız kalır. Köyde kendisi için yeni bir hayat kurmaya çalışan Orhan, bu süreçte eski tanıdıkları Dilan, Ali, Zöhre ve Necati’nin yardımını alır. Ancak dertler Orhan'ın peşini bırakmaz.

Editör: Cüneyt ALKIŞ