Türkiye, geçtiğimiz günlerde İstanbul'un Pendik ilçesinde çöp konteynerlerinde bir erkeğe ait ceset parçalarının bulunmasını konuşuyor.

Pendik Dumlupınar Mahallesi Işık Sokak'ta, çöp konteynerinden kıyafet toplayan bir vatandaş, parçalanmış ceset görünce hemen polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede yaptığı incelemede, 79 yaşındaki Nihat Salih isimli erkeğe ait olduğunu tespit ettikleri cesedin parçalarının çeşitli konteynerlere atıldığını belirledi.

NİHAT SALİH'İN 8 ÇOCUĞU VARMIŞ

Sabah gazetesinin haberine göre, cesedi bulunan 79 yaşındaki Nihat Salih adındaki kişiye ait olduğu tespit edildikten sonra Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışmayı derinleştirdi. Vahşice öldürülen ve cesedi parçalara ayrılan Nihat Salih'in 8 çocuk babası olduğu öğrenildi. Ayrıca Nihat Salih'in cesedinin bulunduğu mahallede oturduğu ortaya çıktı.

KAYIP BAŞVURUSUNDA BULUNULMAMIŞ

79 yaşındaki Nihat Salih'in ölüm yerinin belirlenmesi için maktülün evi de incelendi. Pendik'te ikamet eden ve 8 çocuk sahibi olan Nihat Salih'in ölümüne ilişkin daha önce herhangi bir kayıp başvurusunda bulunulmadığı da ortaya çıktı.

BEYAZ KOVA DETAYI

Öte yandan Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda beyaz bir kova ile gelip çöp konteynerine bir şeyler atan ve ardından kovayı yeşillik tarafına fırlatan B.D. isimli vatandaş gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaeveine gönderildi.

İş Arkadaşını Kaçırıp Kendine Zorla Telefon Aldırdı! İş Arkadaşını Kaçırıp Kendine Zorla Telefon Aldırdı!

TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPMIŞLAR

Çalışmaları konteynerlerin olduğu bölgede yoğunlaştıran emniyet güçleri, Nihat Salih'in telefon görüşmelerini de incelemeye aldı. Yapılan incelemede olay günü saat 12.58'te Nihat Salih, Bilal Dilek'le bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiş. Aynı gün Nihat Salih'in saat 13.03'te Bilal Dilek'in evine giderken kaydı bulundu. İncelemelerde Nihat Salih'in telefon sinyalinin saat 13.15'te kesildiği de saptandı.

SIRTINA KARISININ BAŞ HARFİNİ ÇİZMİŞ

İncelenen kamera görüntülerinde Bilal Deilek'in çöpe bir şeyler döktüğü görülüyor. Bilal Dilek'in, kayıtlarda kovanın sapını peçete ile tuttuğu görüldü. Bilal Dilek'in kovayı bir boş bir alana attıktan sonra peçeteyi düşürdüğü ancak geri dönerek parmak izi bulunan peçeteyi aldığı görüldü. Tespitin ardından ihbardan 2 saat sonra gözaltına alınan Bilal Dilek, cinayeti işlemediğini iddia etti. Maktül Nihat Salih'in sırtına bıçakla 'M' harfi kazındığını da göre polis yaptığı inceleme de Dilek'in eşinin adının 'M' harfi ile başladığını belirledi.

Editör: Meryem TORUN