Halıdere eski köy yolu caddesinde bir kamyonetin uçuruma düştüğü ihbarı üzerine bölgeye giden polis ve sağlık ekipleri, kamyonetin altında 18 yaşındaki Rümeysa Meriç Özcan'ın boynuna ip bağlı haldeki cansız bedeniyle karşılaştı.

18 yaşındaki Rümeysa canice öldürüldü: Kaza süsü vermek için araca bağlayıp uçurumdan attı - 2

Özcan'ın cansız bedeni, olay yerindeki incelemelerin ardından otopsi için morga kaldırıldı. Hasar gören kamyonet ise çekici yardımıyla bölgeden kaldırıldı. Polis ekipleri, T.A. (22), E.K. (20), Y.A. (20) isimli erkekler ile C.Ç. (20) ve K.N. (17) isimli kızları gözaltına aldı.

Kızını ve Torununu Öldürmüştü! Cinayetin Nedeni Ortaya Çıktı! Kızını ve Torununu Öldürmüştü! Cinayetin Nedeni Ortaya Çıktı!

18 yaşındaki Rümeysa canice öldürüldü: Kaza süsü vermek için araca bağlayıp uçurumdan attı - 3

Rümeysa Meriç Özcan'ın ölümünün ardındaki korkunç gerçek de emniyette ortaya çıktı.

18 yaşındaki Rümeysa canice öldürüldü: Kaza süsü vermek için araca bağlayıp uçurumdan attı - 4

KAZA SÜSÜ VERMİŞ

T.A., E.K., Y.A., C.Ç., K.N. ve Rümeysa Meriç Özcan'ın cumartesi günü akşam saatlerinde buluştukları ve birlikte alkol aldıkları öğrenildi.

T.A'nın bir süre sonra Rümeysa Meriç Özcan'ı da yanına alarak kamyonetle Yukarı Hereke bölgesine hareket ettiği, T.A'nın bu ıssız bölgede Rümeysa Meriç Özcan ile cinsel birliktelik yaşamak istediği, genç kızın bunu kabul etmemesi üzerine zanlının korkutmak için kızın boynuna ip bağladığı, ipin bir ucunu da kamyonete bağladığı ve Özcan'ı tartakladığı belirlendi.

18 yaşındaki Rümeysa canice öldürüldü: Kaza süsü vermek için araca bağlayıp uçurumdan attı - 5

Rümeysa'nın bu sırada baygınlık geçirdiği, T.A'nın ise genç kızın öldüğünü zannederek cesetten kurtulmak amacıyla hareket ettiği ve kamyonetin el frenini indirmesi neticesinde aracın yaklaşık 100 metrelik uçuruma düştüğü ortaya çıktı.

18 yaşındaki Rümeysa canice öldürüldü: Kaza süsü vermek için araca bağlayıp uçurumdan attı - 6

Gözaltına alınan 5 şüpheli, emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından Gölcük Adliyesi'ne sevk edildi. T.A. tutuklanırken, E.K., Y.A., C.Ç. ve K.N. savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Editör: Meryem TORUN