ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentindeki Patapsco Nehri üzerinde yer alan Francis Scott Key Köprüsü'nün kargo gemisinin çarpması sonucu yıkılmasının ardından enkaz kaldırma çalışmaları için harekete geçildi. Maryland Valisi Wes Moore gerçekleştirdiği basın toplantısında, federal yönetimden enkaz kaldırma çalışmaları için talep ettiği 60 milyon dolarlık acil durum bütçesinin onaylandığını açıkladı.

Moore, ABD Ordusu Mühendislik Biriminin (USACE) köprü enkazının kaldırılması için Doğu Kıyısı’ndaki en büyük vinci getireceğini belirterek, “Dali neredeyse Eyfel Kulesi kadar uzun ve üzerinde Key Köprüsü’nün parçaları var. O geminin üzerinde duran 3-4 ton çelikten bahsediyoruz” dedi.

4 kişi hala kayıp

İran Cumhurbaşkanı Reisi Uçak Kazasında Öldü! İran Cumhurbaşkanı Reisi Uçak Kazasında Öldü!

Maryland eyalet polisinden Roland Butler dün yaptığı açıklamada, yürütülen arama çalışmalarında 8 metre derinlikte bulunan kırmızı bir kamyonette 2 işçinin cansız bedenine ulaşıldığını belirtmişti. Bölgenin enkaz parçalarıyla dolu olduğunu belirten Butler, arama çalışmalarının askıya alındığını aktarmıştı. Köprünün yıkılmasıyla nehre düşen ve henüz ulaşılamayan diğer 4 kişinin de hayatını kaybettiği tahmin ediliyor.

Editör: Cüneyt ALKIŞ