Bursa Gemlik'te denize akan kirli su tedirginlik yarattı. Başkan'dan açıklama geldi

Sosyal medyaya düşen Bursa Gemlik'te denize akan kirli su videosu büyük tepki yarattı. Konuyla alakalı Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan'dan açıklama geldi.

Bursa Gemlik'te nedeni bilinmeyen bir şekilde denize akan kirli su kameralara yansıdı. O anın görüntüleri sosyal medyada paylaşılınca başta Bursalılar olmak üzere çevre duyarlısı pek çok kişi tepki gösterdi.

Vatandaşlar görüntülere ilişkin bir açıklama yapılmasını ve tehlikenin önüne geçilmesini beklerken açıklama Gemlik Belediye Başkanı'ndan geldi.

Gemlik Belediye Başkanı açıklama yaptı

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan sosyal medya üzerinden konuya ilişkin  yaptığı açıklamada,

"Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi tarafından ilçemiz sahilinde bulunan deşarj hattından bugün boşatılan su, çok sayıda haber sitesine konu olmuş, Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen cevapta ise bu suyun sebebi olarak Kumsal Sokak’ta yaptığımız yol çalışmasının yıkanması sebep gösterilmiştir. Kumsal Sokak’ta yaptığımız begonit taş düzenlemesinde taşların arasına atılan kumlar kesinlikle yıkanmaz. Yolda oluşacak sirkülasyon ile birlikte aralarına dolarak taşların birbirlerini tutması beklenir. Geçtiğimiz Pazar günü meydana gelen fırtınanın etkisiyle çeşitli atıklar ve taşlar sahillerimize vurmuş ve bu atıklar Büyükşehir ekiplerince temizlenmiştir. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Belediyemizi bu konuyla ilişkilendirmesini üzüntüyle takip etmekteyiz. İlgili kurumdan aldığımız bilgi neticesinde pompalardan bırakılan ve kötü görüntüye sebep veren atık suyun içeriği sadece su ve kumdan ibarettir. Herhangi bir kanalizasyon veya kimyasal maddenin karışması söz konusu bile değildir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2023, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER