Köpeğin ısırdığı genç mimar, kuduz nedeniyle öldü

Şanlıurfa'da yaklaşık 1 ay önce köpeğin ısırması sonucu kuduz şüphesiyle tedaviye alınan 30 yaşındaki mimar, kurtarılamadı.

Köpeğin ısırdığı genç mimar, kuduz nedeniyle öldü
banner58

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşayan Mimar Lütfü Seray (30), 12 Haziran Pazartesi günü köpeği tarafından ısırıldıktan sonra Siverek Devlet Hastanesi'nde ilk tedavisinin ardından Gaziantep'teki özel bir hastaneye sevk edildi. Ne yazık ki, yapılan tüm çabalara rağmen Seray kurtarılamadı. 

Alınan bilgilere göre olay şu şekilde gerçekleşti; Genç mimarın sahibi olduğu Sibirya Kurdu cinsi köpeği kayboldu. Köpeğini arayan mimar, köpeğini bulur bulmaz veterinere götürdü. Fakat Sibirya Kurdu cinsi köpek, başıboş köpeklerden kuduz mikrobunu kapmıştı. Aşı yapıldığı sırada sahibi olan Mimar Lütfü Seray ‘ı ısırdı. Kuduz mikrobunu kapan Mimar, tedavi gördüğü hastanede 28 yaşında hayatını “kuduzdan” kaybetti. . 

Siverek Kaymakamlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Yaklaşık bir ay süren tedavi sonucunda vatandaşımızın kurtarılamayarak vefat ettiğini büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Kuduz vakasının öğrenilmesinin akabinde ilgili bütün kurumlar hassasiyetle süreci takip etmiş, yapılan incelemeler, alınan kararlar ve tedbirler sonucu çalışmalara başlanmış, konu bütün yönleriyle takip edilmiştir. Vefat eden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz."

Seray'ın cenazesi, yakınları tarafından teslim alındı ve Siverek ilçesinde düzenlenen cenaze namazının ardından aile kabristanındaki Tokdemir Mezarlığı'na defnedildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2023, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER