Cem Küçük, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından 17 bin lira gibi kesin bir rakamla 2024 asgari ücretini öngörmüştü. Küçük şimdi de memur ve emekli maaşlarındaki zammı açıkladı.

TGRT Haber’de Gazeteci Murat İde ile birlikte yaptığı Medya Kritik programında konuşan Cem Küçük, "Özellikle en düşük maaş alan emeklilere temmuz ayında zam yapılmadı. 7 bin 500 TL almaya devam ettiler. Gelen haberlere göre yeni en düşük emekli maaşının 11 bin 500 TL ile 12 bin TL arasında olması bekleniyor" ifadelerini kullandı.

"BELKİ 1-2 BİN LİRA SEYYAYEN ZAM VERİLEBİLİR”

"Memur emeklisi, işçi emeklisi olanlar var. Onlara biraz daha iyileştirme yapılabilir" diyen Küçük, "Belki 1-2 bin TL seyyayen zam verilebilir. Yüzde 50 ile yüzde 60 yapılabilir" şeklinde konuştu.

Yeni Vergi Paketinin Detayları! Yeni Vergi Paketinin Detayları!

“PRİMLERLE İLGİLİ ÇALIŞMA DA VAR”

Aldığı duyumu aktaran Küçük, "Çok prim ödeyenler ile az prim ödeyenler arasındaki fark, bu bir duyum. 5 bin gün prim ödeyen var, bir de 10 bin gün çalışıp emekli olanlar var. Onlarla ilgili de bir çalışma yapılacak ve katsayı devreye girecek" bilgisini paylaştı.

Editör: Meryem TORUN