Balıkesir’de 11 Mayıs günü sipariş götürdüğü bir adresin önünde 25 yerinden bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki kurye Ata Emre Akman cinayetinde ilk duruşma başladı. Sanık Erdoğan Özdemir ile azmettirici olarak yargılanan babası Orhan Özdemir’in duruşmadaki ilk ifadeleri ise adeta kan dondurdu.

Balıkesir 1’nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava öncesi yüzlerce kurye, Adliye Sarayı önünde toplanarak Akman ailesine destek verdi. Sabah 09:30’da başlayan davada Akman Ailesi ve avukatları da hazır bulundu. İlk kez hakim karşısına çıkan Erdoğan Akman, cinayet günü olay yerine babasının eski sevgilisi Sultan D’nin evinin camlarını taşlamak için gittiğini söyledi.

“BANA TERS TERS CEVAPLAR VERDİ”

İfadesinde, “O gün 13-14 şişe alkol içtim, sonra eve gittim. Eve gidip babamla biraz vakit geçirdikten sonra arkadaşlarımın yanına gittim, burada da alkol almaya devam ettim. Sultan D’nin geçmiş zamanda bize yaşattıklarını düşününce evinin önüne gidip camlarını taşlamak istedim. Bulunduğum yere mesafesi 5-6 dakikaydı. Yanıma bıçak aldım ama aslında taş atmak için gittim. Yolda ceplerine taş topladım. Sonra kurye aşağı indi. Ona, “Sultan evde mi?” diye sordum. Bana ters cevap verdi. Sultan’a mı geldin diye sordum, hayır Ebru Gündeş’e geldim dedi. Beni niye tersliyorsun değince boğuşma oldu. Bıçağı çıkarıp savurdum ama sonrasını hatırlamıyorum. Babam ile bu konuda hakkında daha önce hiç konuşmadık. Babam bana herhangi bir talimat vermedi.” dedi.

Bağcılar'da Tartıştığı Cami İmamını Okla Vurdu! Bağcılar'da Tartıştığı Cami İmamını Okla Vurdu!

“BU KADIN ŞEYTANIN TA KENDİSİ”

Davada azmettirici olarak yargılanan Erdoğan Özdemir’in babası Orhan Özdemir ise, mahkemedeki ilk ifadesinde, “Sultan D, bana takıntılıydı. 2010-2013 yılları arasında Sultan ile ilişkimiz oldu. Sonra gitti ve benim arkadaşlarımdan biriyle evlendi, kurtuldum diye sevindim. Ailemle yaşadığım eve 'Çocuk hasta' diyerek geldi. Sonra babam, Sultan'ı bıçakladı. Ben onu uzak tutmaya çalıştıkça bize yapıştı. Bu kadın şeytanın ta kendisi. Ben 10 yıldır suç işlemiyorum. Cezaevinden çıktıktan sonra bana yeniden ulaştı. Sultan'a karşı en ufak hakaretim yoktur. Sultan'ın çocuğumu karnında taşırken fuhuş yaptığını öğrendim” dedi.

İfadelerin ardından Mahkeme heyeti duruşmaya 1 saat ara verdi.

Editör: Haber Merkezi