Bursa’da 1972 yılında inşaatı tamamlanarak hizmete açılan, şehrin yakın tarihinde önemli anılara sahne olan, ancak ekonomik ömrünü tamamladığı için risk raporları doğrultusunda 2020 senesinde yıkımları gerçekleştirilen Atatürk Spor Salonu, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tekrar ayağa kaldırılıyor.

34107_MTY1ZjMwZj_7

Yıkım sonrası Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Mimarlar Odası tarafından ulusal mimari proje yarışması düzenlenmiş, jüri üyeleri tarafından spor salonuyla ilgili en uygun proje belirlenmişti. Şehir için önemli bir değer olan Atatürk Spor Salonu’nda çalışmalar, düzenlenen temel atma töreniyle başladı. Yeni yapılacak olan salonda, basketbol süper lig maçlarının oynanabileceği FIBA onaylı 3100 kişi kapasiteli basketbol sahası, soyunma odaları, fitness salonu, branş spor salonları gibi alanlar ve kapalı otopark yer alacak.

640 milyon liraya ihale edilen dev tesisin içinde 3 bin 100 kişilik spor salonun yanı sıra, birçok branş için de farklı salonlar, fitness alanları, dinlenme alanları, yönetim alanları gibi yerler olacak.

34107_MTY1ZjMwZj_2

İKİNCİ ETABINDA HAVUZ OLACAK

Projenin 2. etabında ise 250 kişilik yarı olimpik yüzme havuzu planlanıyor… Bitiş tarihi 15 Şubat 2026 olarak gözükse de Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, temel atma töreninde, “Bakanlığımızın bu tesis için 100 milyon lira gibi bir desteği var. Bakanımızdan bununla ilgili biraz daha desteklerini talep edeceğiz ve bitiş tarihi Şubat 2026 olarak gözükse de biz 2025 yılının ortalarında açmayı istiyoruz” ifadele kullanmıştı.

Bursa'da Cuma Namazında Cemaatin Üzerine Ağaç Devrildi! Bursa'da Cuma Namazında Cemaatin Üzerine Ağaç Devrildi!

34107_MTY1ZjMwZj

Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Genel Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bursa Milletvekili Mustafa Varank ve Refik Özen, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Yatırım İşletmeler Genel Müdürü Prof. Dr. Süleyman Şahin, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursaspor Basketbol Başkanı Sezer Sezgin ve genç sporcular katıldı.
34107_MTY1ZjMxMm_3

34107_MTY1ZjMxMm_9

Editör: Meryem TORUN