Salça Yapan Anne ve Kızı Hayatını Kaybetti! Salça Yapan Anne ve Kızı Hayatını Kaybetti!

Bakırköy Adliyesinin içerisinde bulunan lostrada çalışan S.K. isimli şahıs hakkında, hakim ve savcıları tanıdığını ve dava dosyalarına etki edeceğini söyleyerek dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla bir vatandaş tarafından şikayetçi olundu.


Ebubekir B., Mali Suçlarla Şube Müdürlüğünde verdiği ifadesinde, şoför olarak çalıştığını söyleyerek, “S.K. isimli şahsı yaklaşık 2 yıldır tanıyorum. 2024 yılının Ocak ayında S.K. isimli şahıs ile arkadaşımın işe başvurusunda okuryazarlık diploması olması gerektiği için görüştüm. ‘Abi böyle bir durum var halledilebilir misin?' dedim. Bana dönüş yapacağını söyledi. Ardından beni aradı ve 50 bin TL'ye bu işi halledebileceğini söyledi. 8 Şubat 2024 günü arkadaşımın okuryazarlık belgesini çıkarttı. Arkadaşım 30 bin TL'yi bana verdi, ben de kendisine parayı elden teslim ettim. Kalan 20 bin TL'yi işi hallettiğinde arkadaşımdan alarak S.K.'ya götürüp teslim ettim. Arkadaşımın işini halletmiş olması bende S.K.'ya karşı güven duygusu oluşmasına sebep oldu” ifadelerini kullandı.

“Gerekirse dosyana bakacak olan hakimin atamasını bile ben yaptırırım”


Ebubekir B. ardından kendisi hakkındaki bir dava ile ilgili S.K.'yı aradığını söyleyerek “Bağcılar'da şoförlüğünü yapmış olduğum taksiyle aldım. Kendisine 2019 yılından bu yana devam eden Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesindeki dosyamla ilgili yardımcı olabilir misin diye sordum. Suçsuz olmama rağmen dosyamın sonuçlanmadığını anlattım. S.K. bana ‘ben senin dosyanı hallederim hakimi ve savcıyı tanıyorum sen o işi bana bırak. Gerekirse dosyana bakacak olan hakimin atamasını bile ben yaptırırım' dedi. Ben kendisine ‘abi nasıl halledeceksin' dedim. O da bana ‘sen benim bu şekilde giyim kuşamıma bakma' deyip cebinden bir sürü resmi kimlikler gösterdi. ‘Sen beni vasıfsız biri mi sandın' dedi. Ne şekil hallolur diye sorduğumda ‘para olduğu zaman her şey hallolur' dedi” şeklinde iddiada bulundu.

 

Editör: Meryem TORUN