HDP’nin Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek'ten Kredi Kartı Taksit İddialarına Yanıt! Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek'ten Kredi Kartı Taksit İddialarına Yanıt!

Adaylık açıklaması günlerdir tartışma konusu olan Demirtaş, aday olmayacağına dair yazılı açıklama yaptı.

"Gelinen aşamada benim İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylık beyanımın bir başvuruya dönüşmemesi konusunda da Partimizle ortak görüş birliğine varmış bulunmaktayız" diyen Demirtaş'ın konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

DEM’İN İSTANBUL ADAYI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DEM Parti, bir süredir CHP ile bir süredir seçim iş birliği için görüşmeler yapmış ancak bu görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmamıştı.

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, 3 Şubat’ta yaptığı açıklamada İstanbul seçimlerine kendi adaylarıyla girme kararı aldıklarını söylemişti.

Doğan, “9 Şubat'a kadar hem İstanbul hem de diğer kentlerde aday göstereceğimiz yerleri ve adayların isimlerini sizlerle paylaşacağız” demiş, Başak Demirtaş'ın "aday havuzunda olduğunu" dile getirmişti.