HABER MERKEZİ

Bursa'nın Yıldırım İlçesi Yavuzselim Mahallesi sıradışı bir muhtar adayına tanıklık ediyor.

Erzurum doğumlu olan, 20 yıl Almanya'da yaşayan muhtar adayı Cemil Çelik, geri döndüğü mahallesine muhtarlık yapmak için hummalı bir çalışmaya girişti.

Mahalleyi karış karış gezen Çiçek, 5 dil bilmesiyle diğer adaylar arasında öne çıktığını belirtiyor. Cemil Çelik'in bildiği dilleri ise Türkçe, Almanca, Türkçe işaret dili, Almanca işaret dili, Uluslarası işaret dili olarak açıklıyor.

Belediye Başkanları gibi propaganda yapan ve sıkmadık el, girilmedik ev bırakmayan Muhtar Adayı Cemil Çelik, adaylığıyla ilgili şunları aktardı:

"32.000 insanın yaşadığı 50 yıldır var olan mahallemiz Yıldırım ilçesinin en gözde Merkezi’nde en iyi lokasyonda İstanbul laleli piyasasının ele geçirdiği vişne caddesinin hemen başında bulunmakta. Nüfusun %90 beşinin doğudan büyük çoğunluğun Erzurum ve Erzurum’un ilçelerinden oluşan bir nüfus kitlesine sahip.

Son 15 yıldır almış olduğu Suriyeli göç nedeniyle mahallenin nüfusunun yarısı ana caddelerinin tamamına yakını geçici sığınmacılarlarla dolmuş olan bir mahalle. Mevcut nüfusumuz 15.380 kişi iken oy kullanacak kişi 11.168. 

Mahallemiz yine Bursa’da saygı sevgi yönünden birlik beraberlik yönünden parmakla gösterilecek kadar değerli bir mahalle. Yerel yönetimlerin yıllardır buralarda yapamadıkları gelişmeler yüzünden gençlerimiz daha ferah ortamlara yaşamak için mahallenin dışındaki semtlere göç etmektedir. 

Bu seçim mahallemiz için var olma yok olma arasındaki önemli bir seçim çünkü on senedir umutla beklediğimiz dönüşüm kentsel dönüşüm ve sosyal alan taleplerimiz bu dönem gerçekleşmezse kalanların da sabri kalmayacak ve mahallemiz tamamen yok olmakla 100 yüze kalacak.

Mahallemizde 5984 tane hane 3912 tane ev mevcut olup 145 sokak bulunmaktadır dokuz cadde bulunmakta iki parkımız dört okulumuz ve birisi deprem nedeniyle yarısı işlenmeyen binanın bulunan bir mahalle.

Sıradışı olmamı sıradışı ve bir muhtar adayı olmamı öne çıkaran nedenler ise şöyle şöyle:

50 yıldır burada yaşayan 20 yıldır yurt dışında beş dil bilen yurt dışındaki ömrünü çeşitli faaliyetlerle sürdüren ticaretle geçinen dünya engelliler Birliği’nin Avrupa kıta Başkanlığı yanı sıra Avrupa Türk engelliler Birliği’nin hem kurucusu hem Genel başkanı olarak işaret dili tercümanı işaret dilleri dünya komisyon başkanı gibi görevlerle Avrupa’da yaşayan türklerin entegrasyonuyla büyük projeler Başarmış ülkemiz turizim bakanlığıyla ortaklaşa bir çok uluslararası projeyi yönetmiş ülkemize bir çok katkıları olan ihracatçı bir şahsım olması sebebiyle farkındalık yaratmaktayım.

Belki de ülkemizde beş dil bilen ilk ve tek muhtar adayı bir mahalle için belki çok fazla görünebilir ancak bu mahallede büyüdüm bu mahalleden hizmet ederek bir şeylere başlamak ülkemdeki sevdiklerime dostlarıma mahallemdeki insanlara çocukluk arkadaşlarımın çocuklarına da hizmet edebilmek için çocukluğumdan beri sıradışı olan bir insan olarak mahallemin emsallerinin hepsinin bildiği çok farklı bir gençlik yaşadığım için yine orada da sıradışı bir mahalleli olduğum için adım sıradışı bir mahalleli olarak muhtar adayı olarak ortaya çıkmakta .

Mahallemizdeki bulunan binaların tamamını iki ay içerisinde tek tek gezerek önce kendimi tanıtan broşürleri takdim ettim daha sonra şimdi yeniden mevcut ekibimi tanıtan ve imsakiyeler ile kolanyaları yaptırmış olduğum promosyonları yine tek tek evlerdeki hane halkının kapısını çalarak günde ortalama 11 ile 13.000 arasında merdiven çıkarak ben ve ekibimle çıktığımız bu yolda yine sıradışı bir muhtar adayı olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. 

Mahallemizin en büyük sıkıntıları olan tükenmiş umutlar nedeniyle böyle bir muhtar adayına ihtiyaç nail olduğu için ben de mahalleme vefa borcumu ödemek ve 20 yıllık yurt dışındaki kaybımı geçirdiğim zamandaki gelişen değişen mahallemi kendimi anlatmak için hizmet etmek için buradayım. "

Bursa'da 19 Yaşındaki Genç Parkta İntihar Etti Bursa'da 19 Yaşındaki Genç Parkta İntihar Etti