Gürkan Duman, KRT TV'de yayınlanan programda önemli açıklamalarda bulundu. En çok merak edilen şehirlerle ilgili araştırma sonuçlarını yasaklardan dolayı rakam vermeden değerlendiren Duman, şunları söyledi:

BURSA

Bursa'da seçimler kafa kafaya. O yüzden biraz daha beklemek lazım. Son 2-3 gün kala bir araştırma yayınlamayı düşünüyoruz. Mevcut başkan Alinur Aktaş 2019'da geride başlamıştı ama 2 puanla seçimleri almıştı. Şu an Bursa'da net bir şey söylemek zor.

ADANA

Adana el değiştirebilir. Orada da kafa kafaya gidiyor şu an seçim ama Zeydan Karalar'ın son açıklamaları Adana'da ağırlıkta olan milliyetçi seçmende tepki çekti. Orada AK Parti, belediyeyi alabilir.

ANTALYA

Antalya'da da değişim olabilir. AK Parti Antalya'yı alabilir.

BALIKESİR

Balıkesir'de mevcut başkan Yücel Yılmaz seçmen nezdinde çok başarılı, seçmen beğeniyor. Balıkesir'de mevcut başkan devam edecek gibi duruyor. CHP adayının 5-6 puan önünde.

SAMSUN

Samsun'da AK Parti avantajlı. Bazı araştırma firmalarında İYİ parti adayı çok ön plana çıkıyor hatta seçimi alabileceği falan söyleniyor ama ben katılmıyorum. Bizim araştırmalarımıza göre İYİ Parti adayı AK Parti'nin gerisinde.

DENİZLİ

Denizli de CHP'nin hedefinde olan bir şehir ama mevcut başkan Osman Zolan çok rahat orada.

Mudanya'da 20 Yerinden Bıçaklanan Taksici Olayının Detayları Ortaya Çıktı! Mudanya'da 20 Yerinden Bıçaklanan Taksici Olayının Detayları Ortaya Çıktı!

HATAY

Çok tartışılan bir başka şehir de Hatay. Hatay el değiştirmesi güçlü yerlerden biri. AK Parti'nin Hatay'ı alması muhtemel.

ESKİŞEHİR

Eskişehir'de de kıran kırana bir yarış var. CHP adayı Ayşe Tütüncü bir tık önde gözüküyor.

Editör: Cüneyt ALKIŞ