Bitcoin ve diğer kripto paralar, haftanın ilk işlem gününde güçlü bir yükseliş sergileyerek rekor seviyelere ulaştı. Piyasanın lideri Bitcoin, son 24 saat içinde yüzde 32'nin üzerinde bir artışla 71,300 doları gördü. Bu yükselişte, faiz indirimlerine ilişkin iyimser beklentiler etkili oldu. ABD istihdam verilerindeki zayıflamanın ardından gözler, yarın açıklanacak enflasyon rakamlarına çevrildi.

Ethereum ise 4,000 dolar civarında işlem görerek kripto piyasasındaki yükselişi destekledi. Büyük merkez bankalarının faiz oranlarını düşürme eğiliminde olmasıyla birlikte daha destekleyici bir para politikası beklentileri, kripto varlıkların talebini artırdı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 11 Ocak'ta 11 farklı spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylayarak piyasada olumlu bir hava yarattı.

Kredi Kartında Sonradan Taksitlendirme Kalkıyor Kredi Kartında Sonradan Taksitlendirme Kalkıyor

KRİPTO PARALARDA REKOR ARTIŞ: BITCOIN 71 BİN DOLARI AŞTI

Son dönemde kripto piyasasında ETF'lerin onaylanmasının ardından Bitcoin, hızlı bir artış ivmesi yaşayarak rekor seviyelere ulaştı. Bitcoin'in yılbaşından bu yana kaydettiği prim yüzde 67'ye ulaştı. Büyük merkez bankalarının faiz oranlarını düşürme eğiliminde olmaları da kripto varlıkların talebini artırdı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 11 Ocak'ta 11 farklı spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylayarak piyasada olumlu bir hava yarattı.