Bursa Büyükşehir Belediyesi resmi sitesinde "BURSA ATATÜRK KAPALI SPOR SALONU YAPIM İŞİ" adıyla projenin ihalaye çıkacağı duyurulmuş ve şu ifadeler kullanılmıştı:

"Bursa Atatürk Kapalı Spor Salonu Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. Yer tesliminden itibaren 720 takvim günüdür. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır."

Bayram öncesi berber ve kuaförlere sıkı denetim! Bayram öncesi berber ve kuaförlere sıkı denetim!

Ancak Bursa ve Bursaspor kamuoyu, projeye büyük tepki gösterdi. Özellikle projenin tenik özellikleri ve 3.500 kişilik kapasitesi beğenilmedi. Bunun üzerine proje ihalesi iptal edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İnşaat Mühendisi ve Bursa kent aktivisti Cengiz Duman: "Neredeyse tüm Bursa tarafından karşı çıkılan Atatürk Kapalı Spor Salonu ihalesi iptal edildi, bu karardan dolayı mutluyuz. Yerel Seçimler sonrası gerçek ihtiyaç ve Bursa'ya yakışacak proje için görüşmek üzere" dedi.

Editör: Cüneyt ALKIŞ