Bursa'da Kendini "Superman" Zanneden Genç, Yürekleri Ağza Getirdi Bursa'da Kendini "Superman" Zanneden Genç, Yürekleri Ağza Getirdi

Temeli 2012 yılında atılan Bursa Hızlı Tren projesinin yapımı hala sürüyor. Hızlı trenle ilgili sürekli bir tarih verilse de bir türlü açılamadı. Son açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'ndan Bursa ziyaretinde geldi. Uraloğlu 2025 yılının sonunu işaret etti.

guzergah_1

Bakan Uraloğlu Bursa Hızlı Treniyle İlgili şunları söyledi: 

“Bursa Ankara hızlı tren hattımızı Ankara İstanbul yüksek hızlı tren hattına bağlantılı olarak saatte 201 kilometrelik hızla  bitirdiğimizde açacağız. Önümüzdeki senenin sonu inşallah bunu gerçekleştirmiş olacağız. 201 kilometrelik bir hattı bitiriyoruz. Çalışmalarımız hala devam ediyor. Çalışmalarımızı bitirdiğimizde biz Ankara-Bursa arasını 2 saat 15 dakikaya yine Bursa-İstanbul arasını 2 saat 15 dakikaya indirmiş olacağız."

Bakan Uraloğlu Kasım 2023'te ATV Haber yayınında Bursa'daki hızlı tren çalışmalarıyla ilgili, "İlk etapta 106 km'lik Osmaneli-Yenişehir-Bursa hattını tamamlayacağız. Üst yapı aşamasında önemli aşamaya geldik. Hızlı bir şekilde bitirmek istiyoruz." ifadelerini kullanmıştı.