HABER MERKEZİ / SAYFA16

TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük, demiryolu ağının geliştirilmesi için tamamlanan ve yapımı süren projeler hakkında bilgi verdi. Pezük, mevcut durumda 11 bin 668 kilometresi konvansiyonel, 2 bin 32 kilometresi YHT, 219 kilometresi hızlı tren hattı olmak üzere toplam 13 bin 919 kilometre demiryolu hattına sahip olduklarını söyledi.

Yaren Leyleğin Yavrusu Yuvasından Tekrar Alındı! Yaren Leyleğin Yavrusu Yuvasından Tekrar Alındı!

Devam eden projeler hakkında da bilgi veren Pezük, yapımı yılan hikayesine dönen Bursa hızlı tren projesiyle ilgili de kısa bir bilgi paylaştı.

TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük, "Bursa-Osmaneli Hızlı Tren projesinin Bursa-Yenişehir kesimindeki altyapı işleri önemli ölçüde tamamlanmış olup, projenin kalan altyapı ve üstyapı işleri ise T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı - Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) tarafından yapılan sözleşme kapsamında tamamlanacaktır"

HIZLI TREN NE ZAMAN AÇILACAK?

Temeli 2012 yılında atılan “Bursa Hızlı Tren” projesinin yapımı hala sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hızlı tren hattının 2025 yılında açılacağını söyledi. Ulaştıma ve Altyapı Bakanı Adil Karaosmanoğlu ise son açıklamasında 2024 tarihini işaret etmişti.

Editör: TE Bilisim