Bursalı Gazeteciye 7 Yıl Hapis Cezası! Bursalı Gazeteciye 7 Yıl Hapis Cezası!

Bursa Osmangazi İlçe Seçim Kurulunun kaldırılmasına karar verdiği, ancak o günden bu yana bir türlü toplatılmayan billboardlardaki afişler önceki gün İYİ Partililer tarafından siyah sprey boyayla kapatıldı.

İşte o billboardlardaki afişlerin tamamı, eylemden bir kaç saat sonra, asılı bulundukları yerlerden adeta yıldırım hızıyla apar topar temizlendi.

“KAMU VİCDANI KANADI!”

İYİ Parti İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, billboardlardaki hukuksuz propagandanın ortadan kaldırılması üzerine yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Yasaya aykırı bulunan afişlerin toplatılması geç de olsa bir hakkın teslimidir ve kısmen de olsa haksız rekabete dur denmiştir.
Sn. Alinur Aktaş ve Sn. Dündar, umuyoruz ki, bundan ders almışlardır ve devam eden süreçte, bu kanun tanımaz türdeki hoyrat tavırlarını terk ederler.

Yönettikleri belediyelerin her türlü gücünü, olanağını maddi manevi kullanmış olmaları, vicdanlarını hiç rahatsız etmiş midir bilmiyoruz ama şurası bir gerçek ki; Bursa’da kamu vicdanı rahatsız olmuş, hatta kantılmıştır.

Bu rahatsızlığın yansıyacağı yer de öncelikle 31 Mart’ta vatandaşın önüne gelecek olan sandıktır.
İnanıyoruz ki, Bursalılar, kamu parasıyla yapılan bu haksız rekabetin faturasını Sn. Aktaş ve Sn. Dündar’a ibret-i alem için keseceklerdir. Bizler konuyu ısrarla takip etmeye devam edeceğiz.”