BURULAŞ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Toplu taşıma araçlarında klima denetim ekibimizi devreye alıyoruz. Otobüs ve trenlerde düzenli olarak denetimler yapacak ve kliması düzgün çalışmayan araçlara cezai işlem uygulayacağız. Denetim ekiplerimiz, yolcuların konforunu sağlamak için haftanın her günü sahada olacaklar"  ifadelerini kullandı.

BURULAŞ, mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıklarla birlikte toplu taşımada alınan ek önlemleri şöyle sıraladı:

Mudanya Gemlik Körfez Seferleri Başladı Mudanya Gemlik Körfez Seferleri Başladı

• Trenlerin iniş ve biniş sırasındaki kapı kapanma süreleri kısaltılarak içerideki serin havanın kaybını %20’ye yakın oranda azaltıyoruz.
• Klima arızası sensörler vasıtasıyla anlık tespit edilen trenleri, tur bitiminde hemen bakım alanına alarak onarıyoruz.
• Klima kapasitesi yetersiz olan trenlerimizi gündüz değil gece saatlerinde sefere veriyoruz.
•Sezon öncesi önleyici tren klima bakımlarına ek olarak bir de ara bakım periyodu eklenerek klimaların soğutma performansını artırıyoruz. Böylece daha uzun süre yüksek soğutma kapasitesi ile yolculuk imkanı sunuyoruz.
Aşırı sıcaklarda kendini kapatan klima sistemlerini düşük sıcaklıkta tutarak otobüslerdeki klima arızalarının önüne geçiyoruz.
• Hem otobüs hem de Raylı Sistemde klima arızası bildirilmiş araçları anında işletimden çekiyoruz ve 24 saat esasına göre çalışan bakım ve onarım ekiplerimizle gece/gündüz 24 saat müdahale ediyoruz.

Editör: Cüneyt ALKIŞ