Bursa İnegöl Nüfus Müdürlüğü'nün iki gişesinde, memurlar ile vatandaşlar arasındaki cama boş kağıtların yapıştırıldığı ortaya çıktı.

Meteorolojiden Bursa İçin Sarı Uyarı! Meteorolojiden Bursa İçin Sarı Uyarı!

Memurların vatandaşların "yüzünü görmemek" için böyle bir uygulama yaptığı iddia edildi. Sosyal medyada gündem olan görüntülerin ardından Bursa Valiliği açıklama yayınladı.

Açıklamada, "Yerel medya kuruluşlan ve sosyal medya hesapları üzerinden ilçe nüfus müdürlüğünde işlem bankolan önünde bulunan camların kağıt ile kapatıldığı ve vatandaşların görülmesinin engellendiğinin ifade edildiği "İnegöl Nüfus Müdürlüğünde Bu Neyin Nesi?" başlıklı haberle ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiği anlaşılmıştır. Bahse konu haber ile ilgili; bankolarda görev yapan personel tespit edilmiş ve söz konusu kağıtlann kendilerine bakan yüzünde işlemlerde kullanılan mevzuat hükümlerine ilişkin notların yer aldığı görülmüştür. Söz konusu kağıtlar derhal kaldırılmış olup konunun her boyutuyla araştırılması amacıyla sorumlu yönetici ile personel hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır." denildi.