Bursaspor Başkan Adayı Enes Çelik’in yönetim kurulunda yer alacak isimler belli oldu. Öncesinde konuşanBursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder şunları söyledi: 

Başka bir aday çıkmadığı için, şuandan itibaren çalışmaya başlanmasının; yeni sezon öncesindeki planlama ve Kulübümüzün acilen çözüme kavuşturulması gereken konuları adına önem arz ettiği kanaatindeyiz. Bu bakımdan geçmişte özveri ile takım kaptanlığımızı yürütmüş, Kulüp Başkanımız Sn. Sinan Bür'ün de seçime kadarki sürede, transfer tahtası gibi fiilen yol alınması gereken konularda çalışmaların hızlanması adına Sn. Enes Çelik ve yönetimine Kulüp'te gerekli kolaylığı sağlayacağı; resmi yazışmalarda destek olacağına inanıyorum.

Transfer tahtasıyla ilgili konuşan Enes Çelik, "Şu an karşı karşıya kaldığımız rakamların, bu yola çıkarken ilk aldığımız rakamlardan çok daha yüksek olduğunu gördük. Bunun temel sebebi, transfer tahtası ve lisansa engel dosyaların, daha önce geçici olarak açılması ve bazı dosyalara verilen taahhütlerin yerine getirilememesi nedeniyle cezai şart ve faizlerin devreye girmiş olmasıdır. An itibariyle tahtanın toplam maliyetinin bugünkü kurlarla 450 Milyona yaklaştığı gerçeği ile karşı karşıyayız. Bu mevcut borcun, yaklaşık % 90'ı , 18 futbolcu / menajer / kulüpten oluşan dosyalardan ibaret olduğu ve yabancı isimlerden oluştuğu görülmüştür. Bugün itibariyle bu 18 yabancı dosyanın yarıdan fazlası ile ön sözleşme imzaladık. Kalan oyuncuların bir kısmı ile imza aşamasına gelmiş durumdayız. Bir kısmıyla ise görüşmelerimiz devam etmektedir."

200 Milyon Hibe

Enes Çelik şöyle devam etti: Şu an öncelikli 3 ana hedefimiz var. Tahtayı en uygun şartlarda çözüme kavuşturmak. Takımımızı şampiyonluğa taşıyabilecek yeni bir hoca ve yeni transferlerin dahil olduğu güçlü bir kadronun kampın ilk gününe hazır olması. Geriden gelen ve futbol faaliyetinin işleyişinin devamı için acil ve elzem olan ödemelerin yapılması. Bu 3 madde için gerekli olan acil bütçe en iyi ihtimalle 300 milyon TL'nin üzerindedir.

Kısa vadedeki bu problemlerin çözümü için Yönetim Kurulu olarak 200 Milyon TL'yi tamamı hibe olarak bağışlamayı taahhüt ediyoruz. Uzun süredir yaptığımız istişarelerde bizden desteğini hiç esirgemeyen Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey, Bakanımız Mustafa Varank'a, BTSO başkanımız İbrahim Burkay'a, ilçe belediye başkanlarımıza ve taraftarımıza teşekkür ediyoruz.

Uzun zaman sonra ortaya konulan bu birlikteliğin artarak devam edeceğini temenni ediyoruz. Süper Lig şampiyonluğumuzun yıldönümü olan bu özel günün yeni başlangıcımız için hayırlı olmasını diliyor saygılar sunuyorum."

İşte Enes Çelik'in Yönetim Kurulu Listesi:

Bursaspor'un Yeni Başkanı Enes Çelik Oldu! Bursaspor'un Yeni Başkanı Enes Çelik Oldu!

ASİL YÖNETİM KURULU

Emir Çokçağlayan, Mesut Günal, Oğuzhan Kutlucan, Muhammet Danışman, Harun Yıldırım, Coşkun Özgel, Murat Hatipoğlu, Coşkun Yavuz.

YEDEK YÖNETİM KURULU

Faruk Bakgör, Latif Albayrak, Ali Ağır, Fatih Pulat, Ömer Keskin, Erdinç Doğan, Bilal Akmar, Tolga Kayaer.

İCRA VE PROJE KURULU

İcra Kurulu Başkanı: Abdullah Burkay

İcra Kurulu Başkan Vekili: Sezer Sezgin-Enes Can Demir

Proje Kurulu Başkanı: Enbiya Topal

Proje Kurulu Başkan Vekili: Caner Zengin

Editör: Cüneyt ALKIŞ