HABER MERKEZİ

Tarihinde ilk kez 3. Lig’e düşen, maddi olarak da sıkıntılı bir süreç geçiren Bursaspor’da yeni ve umutlu bir dönem başladı. Gerçekleşen kongreyle 3 yıllığına Bursaspor’un yeni başkanı seçilen Enes Çelik, bugün Bursaspor Kulübü’nde gerçekleşen mazbata töreni sonrası göreve başladı.

Transfer tahtasından, teknik direktöre, mevcut oyuncuların sözleşmesinden yeni transferlere kadar pek çok acil konuda önemli mesaisi olacak Enes Çelik ve yönetimi bugün ilk toplantısını yaparak görev dağılımını belirleyip çalışmalara başlayacak.

Whatsapp Image 2024 05 27 At 13.49.26

TAHTADA AZ İŞİMİZ KALDI

Mazbata töreninde açıklamalarda bulunan Enes Çelik:

“Güzel bir dönemin başlangıcı olarak. Ben Bursaspor’a önemli hizmetler etmiş Sinan Başkan‘dan görevi almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bugün saat 17:00’de ilk yönetim kurulu toplantımızı yapacağız. İnşallah Bursaspor‘u kısa zamanda layık olduğu yere getirmek için elimizden geleni yapacağız. Yaşasın Bursaspor!” dedi.

Bursaspor Eski 2. Başkanı Emin Adanur Tahliye Edildi! Bursaspor Eski 2. Başkanı Emin Adanur Tahliye Edildi!

Tahtayla ilgili soruyu da cevaplayan Bursaspor Başkanı Enes Çelik, "40 gündür çalışıyoruz. Tahta konusunda epey yol kat ettik. Bizim duruşumuz net. Oyunculara son profesyonel ligde yer alan kulübümüz için gayet de makul ödeme planları sunduk. Yüzde 20-25'lik bir art niyetli bir kesim var. Bunların çoğu yabancı isimler. Biz herkesin hakkını vereceğiz sadece onların da art niyetli olmamalarını, bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Sonuçta karşılarında 4 milyonluk bir Bursa şehri var." diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 05 27 At 13.40.12

Kongrede duyurulan Valilik onaylı “Mücadelende Yanındayım” kampanyasıyla şehir geneline yayılan bir yardım kampanyası başlatan yönetim, 200 milyona yakın hibe desteğinde de bulunarak Bursaspor’un maddi olarak nefes almasını sağlamayı planlıyor.

Yanı sıra yönetim, oluşan pozitif havayı doğru değerlendirip sezon öncesi yapılacak kombine, forma, loca satışları ve reklam gelirleriyle de güçlü bir kadro kurup Bursaspor’u, 3. Lig’deki ilk sezonunda 2. Lig’e çıkarmayı hedefliyor.

Editör: Haber Merkezi