Bursaspor'a, Amedspor maçındaki olaylardan dolayı 9 maç seyircisiz oynama ve 320 bin TL para cezası gelmişti. Yapılan itirazlar sonrası Tahkim Kurulu kararını açıkladı ve cezada indirime gitti. Ancak Bursaspor camiası tatmin olmadı.

Buna göre, TFF Tahkim Kurulu, Amedspor maçından dolayı 9 maç seyircisiz oynama cezası verilen yeşil beyazlı kulübün cezasını 7 maça, 320 bin liralık para cezasını da 250 bin liraya indirdi.

Böylece Bursaspor bu sezon içerde kalan 6 maçının tamamını seyircisiz oynayacak hatta bir sonraki sezonun ilk iç saha maçı da seyircisiz oalcak.

Yapılan açıklama şöyle:

Bursaspor Kulübü Derneği’nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirmesinden dolayı FDT’nin 53/2. maddesi uyarınca 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 6.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile,

Bursaspor Kulübü Derneği’nin, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde 3. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle FDT’nin 49/3. maddesi uyarınca 40.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile,

Bursaspor Kulübü Derneği’nin taraftarlarının ve mensuplarının neden olduğu saha olayları ile talimatlara aykırı eylem nedeniyle FDT’nin 52/2., 46. ve 10/2. maddeleri uyarınca verilen 8 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 280.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut ve hukuki nitelemede herhangi bir isabetsizlik bulunmadığı ancak eylemin ağırlığı ile verilen cezanın orantılı olması açısından verilen cezanın 6 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 210.000,00 TL para cezası biçiminde düzeltilmesine , oyçokluğu ile karar verilmiştir.