Süper Lig’ten düştüğü 2019 yılından bu yana bir türlü toparlanamayan, maddi ve sportif olarak sürekli geri giden Bursaspor’da sorunlar bitmiyor.

Yönetim ve camia arasındaki kavga ve güvensizlik, yönetimle eski yönetim arasındaki dava krizleri, stadyumdaki istifa sloganları, başarısız sonuçlar, kadro dışı kalan oyuncular, seyircinin maçlara gelmemesi, kapalı transfer tahtası derken şimdi de yeni bir tehlike kapıda.

KASIM SONU OLABİLİR

Geçtiğimiz günlerde gazeteci Adnan Batır'ın Bursaspor’un yapılandırılmış SGK vergi borcunun Recep Günay yönetimi tarafından ödenmediği ve yapılandırmanın bozulduğu yönünde bir açıklaması oldu. Batır daha sonra vergi yapılandırmasında Ekim ayının vergi taksidinin ödendiği, Kasım ayı içinse ayın sonuna doğru ödeme yapılması gerektiğini yazdı. Ancak asıl sorun olan SGK vergi yapılandırılmasının taksitlerinin ödenmediğini, ödenmeyen taksit nedeniyle de yapılandırmanın bozulduğunu ifade etti.

Kulüp lisansı almak için önemli kriterlerden biri olan bu yapılandırmanın bozulması sonrası, Bursaspor’un kasım ayı sonunda 3 puanının silinmesine kesin gözüyle bakılıyor.

BURSASPOR'DAN AÇIKLAMA

Şampiyon Bursaspor 3. Lig'e Düştü  Şampiyon Bursaspor 3. Lig'e Düştü 

Bursaspor söz konusu -3 puan cezasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

"Yönetim kurulu olarak son dönemlerde çıkan haberlere istinaden Ömer Furkan Banaz döneminde yapılmış olan vergi yapılandırmamız bozulmamış olup ödemeleri devam etmektedir. Nitekim yapılan her taksit ödemesi 2010 yılından 2021 sonuna kadar olan vergi borçlarını kapatmaktadır. Bursaspor’un almakla karşı karşıya olduğu -3 puan cezası ise sadece vergi borçlarını değil futbol ailesi borçlarını da kapsamaktadır.

Bursaspor Yönetim Kurulu olarak BTSO Başkanımız ve Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili, Bursalı ve Bursasporlu olan Sayın İbrahim Burkay’dan isteğimiz daha önce de olduğu gibi Bursa ilimizin bir ticaret ve üretim şehri olmasından dolayı bu şehri temsil eden yegane spor kulübü Bursasporumuza, Bursa’nın sahip çıkmasına destek olmasıdır.

Bu sebeple kendisine karşı yapılan haberlerden farklı bir sonuç çıkarmak hiç kimsenin menfaatine olacak bir durum değildir. Bu konuyu özellikle belirterek herhangi bir yanlış anlaşılmanın önüne geçmek isteriz."