Bursaspor’da 6 Aralık'ta istifa eden Başkan Recep Günay’ın ardından olağanüstü kongre kararı açıklanmamış olmasına rağmen 3 isim başkan adaylığını açıkladı. Bekir Ön ve Raşit Barışıcı Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne giderek, Ersoy Saitoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, kongre kararı alındığında aday olacaklarını duyurdu.

Adaylığını Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde açıklayan Bekir Ön şunları söyledi:

"Benim tek hedefim Bursaspor’u eski günlerine götürmek. Şampiyonluk günlerine götürmek. Şu andaki konumunu ben içime sindiremiyorum. Kulübün durumunu içine sindirenler benim gözümde Bursasporlu değildir. Transfer tahtası için de ne gerekiyorsa onu yapacağız. Kim ne yapması gerekiyorsa biz onu yapacağız”

Bekir Ön'den bir gün sonra adaylığını Özlüce'de açıklayan Raşit Barışıcı ise,

“Yönetim kurulu için görüşmekte olduklarımız var. Listemiz de belli. Bir heyecan var. Bunu da iyiye yönlendirmek istiyoruz. Transfer tahtası iki aşamalı bir süreç. Bununla ilgili dünya çapında bir firma da var görüştüğümüz. Bunları gerçekleştirebilirsek çok kısa sürede tahtanın açılması sonucunda sorunlar ortadan kalkacak. Sponsorlarla yaptığımız görüşmelerde geleceği sağlam temellere atmak adına çalışmalarımız devam ediyor. Bizim ilkemiz güven, şeffaflık ve barış…Bu barışı güveni şeffaflığı yaşamak adına herkese layık olmaya çalışacağız”

Bursaspor Diriliş Kampanyası Başladı. 7 maçlık kombine kararı! Bursaspor Diriliş Kampanyası Başladı. 7 maçlık kombine kararı!

Son olarak sosyal medya hesabından adaylığını duyuran Ersoy Saitoğlu da,

“1 Haziran 1963’de kurulan kulübümüzde tuhaf şeyler olmaktadır. 2 ayrı başkan adayı, istifaları istenen yönetimin yanında başkan adaylıklarını açıkladı. Ben en son ADAYIM. Basın açıklamamdan başkaları gibi ÇEKİLMEDİM. Yine ADAYIM. Kulübümüzde yönetim kongre kararı alır, ben de çıkar değerli yol arkadaşlarımla beraber basın açıklaması yaparım. İki adayın yönetim ile anlaşacağı en erken kongre tarihini onaylıyorum. Bursaspor Kulüp Başkanı geri çekilen, sözünü yiyen biri asla olmamalıdır. Başkan adaylığımda bana yakışan DİK DURUŞUM devam etmektedir. Yönetimin açıklayacağı KONGRE tarihini sabırsızla BEKLEMEKTEYİZ.” ifadelerini kullandı.

Bursaspor'da kongre kararının resmi olarak açıklanması bekleniyor.