Ünlü komedyen Cem Yılmaz ile Ahu Yağtu'nun 2012 yılında başlayan evlilikleri, ne yazık ki yalnızca 20 ay sürmüş ve 2013 yılında sona ermişti. Çiftin boşanması sonrasında mahkemenin verdiği karar gereği, Cem Yılmaz'ın her ay Ahu Yağtu'ya 10 bin dolar nafaka ödemesi belirlenmişti. Ancak yıllar içinde kur farklarının değişmesiyle birlikte, Cem Yılmaz bu miktarın revize edilmesi için mahkemeye başvurdu.

Cem Yılmaz'dan 'nafaka' göndermesi: 'Benimki madafaka' - Resim: 3

Banu Parlak Dilan ve Engin Polat'a Karşı Şikayetini Geri Çekti Banu Parlak Dilan ve Engin Polat'a Karşı Şikayetini Geri Çekti

Pandemi döneminde ekonomik koşullardan etkilendiğini belirten Yılmaz, nafaka miktarının 40 bin TL'ye indirilmesini talep etti. Ancak mahkeme, Yılmaz'ın talebini kısmen reddederek, ödenecek miktarı aylık 70 bin TL olarak belirledi. Bu karara itiraz eden Ahu Yağtu, Cem Yılmaz'ın ekonomik olarak zorluk çekmediğini belirterek, istinaf mahkemesine başvuruda bulundu. Yağtu, dilekçesinde Yılmaz'ın geniş mal varlığını kanıt olarak sundu ve mahkeme, Yağtu'nun itirazını haklı buldu. Böylece, Cem Yılmaz'ın aylık nafaka miktarı yeniden 10 bin dolar olarak belirlendi.

Cem Yılmaz'dan 'nafaka' göndermesi: 'Benimki madafaka' - Resim: 4

Bir süre önce Cem Yılmaz, mal varlığına ilişkin haberlerin ortaya çıkmasıyla nafaka konusuyla tekrar gündeme gelmişti. 

Cem Yılmaz'dan 'nafaka' göndermesi: 'Benimki madafaka' - Resim: 5

İddialara göre, 20 milyon dolarlık bir mal varlığına sahip olduğu söylenen Yılmaz, bu haberlerin oğlu Kemal tarafından annesi Ahu Yağtu'ya gösterilmemesi konusunda esprili bir uyarıda bulunduğunu söyledi. Yılmaz oğlu Kemal’e, ‘‘Annenin haberi yok değil mi? Haberi sakın ona gösterme’ diye uyardım.'’ dediğini açıkladı.

Ünlü komedyen son gösterisinde ise, bu durumu espri konusu yaptığı görüldü. Yılmaz, gösterisinde "Benimki nafaka değil, benimki madafaka" diyerek durumu mizahi şekilde dile getirdi.

Editör: Meryem TORUN