World’s Finest Club tarafından defalarca en iyi mekan ödülünü kazan 1500 kişilik kapasiteli Masquerade Club'ta bugün büyük bir facia yaşandı.

*Fotoğraf: Google

Tadilatta olduğunu söylenen gece kulübünde 13.00 sıralarında yangın çıktı. Son gelen bilgilere yangında ölü sayısının 29'a yükseldi.

*Fotoğraf: Google

Ünlü simaların uğrak noktası olarak bilinen mekanın 2014 senesinde Gökhan Töre'nin kurşunlandığı eğlence merkezi olduğu ortaya çıktı. 

Ekşi Sözlük'te "Shenise Johnson'ın dayak yediği, Gökhan Töre'nin vurulduğu mekan" gibi birçok entrye konu olan gece kulübü aralarında  Yıldız Tilbe'nin de olduğu ünlü isimlerin sahne aldığı popüler bir eğlence merkezi.

1987'de ilk işletme ruhsatı verilen mekan, 90'ı yıllarda Discorium olarak hizmet verdi. Son yıllarda işletmede pek çok asayiş olayı yaşandı. Son olarak 2016 senesinde gece kulübü önünde kimliği belirsiz kişilerce açılan ateş sonucunda 1’i ağır 2 kişi yaralandı.

*Fotoğraf: Google

Masquerade isimli gece kulübüyle ilgili de sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapılarak eski hali olduğu belirtilen görüntüler paylaşıldı. 

Son Dakika! Çalışma Bakanı'ndan Asgari Ücrete Ara Zam Açıklaması! Son Dakika! Çalışma Bakanı'ndan Asgari Ücrete Ara Zam Açıklaması!

Mekanın Tarkan Ahmet, Danny Gülcan, Şazi Şekergümüş ortaklığında hizmet verdiği iddia ediliyor.