Bursa’da TOFAŞ Kapalı Spor salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılan Başkan Recep Tayyip Erdoğan’nı, salonu dolduran binlerce vatandaş tezahüratlarla karşıladı. Salonun hınca hınç dolduğu aday tanıtım toplantısında konuşan Başkan Erdoğan’ın hedefinde Muhalefet partileri vardı. Başkan Erdoğan, sözlerine Alev Alatlı’nın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendiğini söyleyerek başladı. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat ödülü sahibi Alev Alatlı’nın yakınlarına ve sevenlerine sabır dileyerek başladı. Konuşmaları sık sık gençler tarafından tezahüratlarla kesilen Başkan Erdoğan konuşmasının devamında Bursa’ya seçimlerden önce bir kez daha geleceğinin müjdesini verdi. Sözlerini muhalefete yönelten Başkan Erdoğan, “Bizim için siyaset hayır ve yarış vesilesidir. Konu eser ve hizmet olduğunda üstümüze kimseyi tanımayız” dedi.

Bursa'da Korkutan Keşif: Büyük Bir Deprem Olabilir! Bursa'da Korkutan Keşif: Büyük Bir Deprem Olabilir!

 “BİZ TÜRKİYE YILDIZI PEŞİNDEYİZ ONLAR KENDİ YILDIZLARINI PARLATMA PEŞİNDE”

Bizden daha iyisin yapacak olan varsa buyursun çıksın. Komşunun iki gözü çıksın mantığıyla ortaya çıkanları asla onaylamıyoruz. Biz Türkiye Yüzyılı peşinde koşarken, kendi yıldızlarını patlamaya çalışanlara gereken cevabı vereceğiz. İşte CHP’yi yakın zamanda aynı masada yola çıktıkları ittifak ortaklarına şimdi neler yaptıklarını görüyorsunuz. Ne şehirlerimizin ne kentlerimizin durumu umurlarında bile değil. Güven ve istikrar zeminimizi bozmaya uğraşıyorlar. Ama milletimiz gereken cevabı bunlara verecek. Ülkemizi Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz doğrultusunda, dünyada maddi ve askeri refaha kavuşturana kadar durmayacağız” dedi.

 “BURSA VE BURSALILARA SEVDALIYIZ”

Bursa’nın ve Bursalıların özel bir yerinin olduğunu dile getiren Başkan Erdoğan, Bursa’ya sevdalı olduklarını ve hizmet noktasında canla başla çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Konuşmaların ardından Bursa İlçe Belediye Başkan adaylarını tanıtan Başkan Erdoğan, her bir adayı tek tek sahneye çağırdı. Geçtiğimiz günlerde adaylığı açıklanan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte seçimlere Osmangazi İlçesinde mevcut başkan Mustafa Dündar, Gemlik ilçesinde Refik Yılmaz, Nilüfer’de Celil Çolak, Mudanya’da Gökhan Dinçer, Büyükorhan’da Kamil Turhan, Gürsu’da mevcut başkan Mustafa Işık, Harmancık’ta mevcut başkan Yılmaz Ataş, İnegöl’de mevcut başkan Alper Taban, İznik’te yine mevcut başkan Kağan Mehmet Usta, Karacabey’de mevcut başkan Ali Özkan, Keles’te Ali Doğru, Kestel’de Ferhat Erol, Orhaneli’de Ali Osman Tayır, Orhangazi’de mevcut başkan Bekir Aydın, Yıldırım’da da mevcut başkan Oktay Yılmaz ile seçime girilecek. Mustafakemalpaşa ve Yenişehir ilçelerinde ise Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin adayları desteklenecek. Cumhur İttifakının Mustafakemalpaşa’daki adayı Ahmet Beygirci, Yenişehir’deki adayı ise Davut Aydın oldu.