HABER: MERYEM TORUN

FOTOĞRAF-KAMERA: SERHAT HALLAÇ

Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, bugün Mudanya Montania Otel'de bir basın toplantısı düzenledi.

"BU BİR BAYRAK YARIŞI"

Mevcut Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın Mudanya için başarılı projeler imza attığının altını çizen Dalgıç, bunun bir bayrak yarışı olduğunu ve görevi Türkyılmaz'dan devralarak Mudanya için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Basın mensuplarına başta ekonomik kalkınma ve sosyal belediyecilik alanlarında gerçekleştirmeyi plandığı proje ve hedflerden bahseden Deniz Dalgıç, daha sonra gazetecilerden gelen sorulara cevap verdi.

"Mudanya Deniz'le Kazanacak" sloganıyla yola çıkan Deniz Dalgıç, gerçekleştirmek istediği proje ve hedeflerini şöyle anlattı:

"GÜVENLİ ŞEHİRCİLİK KAZANACAK"

Kentin afet riski taşıyan yapı stoğu hızla dönüştürülebilmek için en iyi yöntemleri kullanacağız. 

Bursalı Muhtar Köydeki Bütün Evleri Boyadı! Bursalı Muhtar Köydeki Bütün Evleri Boyadı!

"MUDANYA KAZANACAK"

Kentimizin temizlik, ulaşım gibi altyapı sorunlarını çözeceğiz. Mudanya'yı çocuklar, gençler, kadınlar, dezavantajlı gruplar için yaşanılabilir bir yer yapacağız.

"TARIM KAZANACAK"

Tarımda katma değeri yüksek üretimi artırarak yerli üreticiyi daha çok kazanır hale getireceğiz. Coğrafi ürünlerimizle sesimizi duyuracağız. Tarladan sofraya gelinceye dek, doğru işleyen bir organizasyon kuracağız.

"DENİZ KAZANACAK"

Sahilleri düzenli hale getirip daha konforlu bir deniz turizmi sağlayarak Mudanya'yı Türkiye'nin gözde kenti haline getireceğiz.

"EKONOMİ KAZANACAK"

Sanayide, turizmde, ticaret ve hizmet alanında, doğru politikalar ile Mudanya'nın geleceğini tasarlayacağız. Esnafın gelirinin artmasını sağlayacak önemli projelerle kenti istikrarlı bir ekonomik yapıya kavuşturacağız.

"SOSYAL BELEDİYECİLİK KAZANACAK"

Sosyal kampanyalarla toplumun tüm kesimlerine erişecek sağlık, spor, eğitim, tesis, burs ve maddi destek gibi alanların kapılarını açacağız. Sağlık ve eğitim hizmetleriyle öncelikle imkânı olmayan ailelere destek sağlayacak, daha adil ve eşit fırsat alanlarını yaratacağız.

"TURİZM KAZANACAK"

Doğayı koruyacak ve turizmin gelişmesini sağlayacağız. Mudanya'yı, dünyanın en gözde sahil kentlerinin sosyokültürel ve sosyoekonomik seviyesine çıkartacağız.

"KÜLTÜR KAZANACAK"

Sanat galerileri, müzayedeler, müzeler, festivaller, konferanslar ile Mudanya'yı kültür ve sanatın Bursa'daki merkezi haline getirecek, bu yöndeki yatırımları destekleyeceğiz.

"EĞİTİM KAZANACAK"

Yıllardır iyi, adil ve eşit eğitim için verdiğim mücadeleyi Mudanya'nın tamamına yayacağız. Her çocuğun iyi bir eğitim alması, yetişkinlerin istihdam için desteklenmesine fayda sağlayan eğitim modelleri kuracağız.

MUDANYA İLÇE SEÇİM KURULUNDA NELER YAŞANDI?

Basın mensuplarının Salı günü ilçe seçim kurulunda yaşanan krizle ilgili soruları üzerine açıklama yapan Deniz Dalgıç olayın spekülasyondan ibaret olduğunu belirterek şunları söyledi.  " İlçe Seçim Kurulu'nda aslında olay bitmişti. Normal şartlarda İlçe Seçim Kurulu, saat 17.00'dan sonra değerlendirme toplantısı yapar, kayıt alır ve tutanak tutar. Saat 17.00'ı 1 dakika geçince sosyal medya çalkalandı. Bilinçli spekülatif haberler yaydılar. O an İlçe Seçim Kurulu'nda böyle bir sorun yoktu. Şimdi de bir şey yok. Bu konunun büyütülecek veya kouşulacak bir yanı yok. Biz işimize bakıyoruz. Bizim gündemimiz ve derdimiz Mudanya" açıklamalarında bulundu.

Editör: Meryem TORUN