Denizli’de 2013 yılında iki çocuğa istismarda bulunduğu iddia edilen sanığın 22 buçuk yıllık hapis cezası yargıtay tarafından bozulmuştu. 6 ay cezaevinde kalıp tahliye edilen sanık, duruşmaya katılmayınca hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

27 Temmuz 2013 Denizli’de bir sitede yaşanan olayda iddiaya göre 32 yaşındaki M.O aynı sitede yaşayan iki çocuğa istismarda bulundu. Hakkında; 5 yaşındaki kız çocuğu E.M.D ve erkek çocuğu İ.D.’ yi oyun oynama bahanesiyle evine götürüp istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma açıldı.

“Çocuğun cinsel istismarı”, “cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Bursa'da Yanlış Serum Sebebiyle Hayatını Kaybeden Yüsra İçin Soruşturma Başlatıldı! Bursa'da Yanlış Serum Sebebiyle Hayatını Kaybeden Yüsra İçin Soruşturma Başlatıldı!

Mahkeme 2014 yılında görülen beşinci duruşmada M.O.’nun tahliyesine karar verdi. 2017 yılında görülen duruşmada M.O. “cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan beraat edip; istismar suçundan 22 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

YALNIZCA 6 AY CEZAEVİNDE KALDI

Aile, yalnızca 6 cezaevinde kalan M.O.’nun tutuklanmamasına itiraz etti. 2019’da Yargıtay tarafından, yeniden incelenen davada M.O.’nun beraat kararı bozularak her bir çocuk için beşer yıl da ‘hürriyetten yoksun kılma’ suçundan ceza eklenmesi belirlendi. Yeniden yargı yoluna giren dosya Antalya Bölge Mahkemesi’ne geri döndü.

FİRAR ETTİ!

M.O.’nun, çocuğun babasının şikayeti üzerine; kendi öz yeğenine de istismarda bulunmak suçlamasıyla da bir soruşturma geçirdiği tespit edildi. Yeniden açılan davanın ilk duruşmasına katılmayan M.O. firari pozisyona düştü. Mahkeme heyeti sanık hakkında yakalama kararı çıkartıp duruşmayı Ekim ayına erteledi.

Editör: Meryem TORUN