İlk bölümüyle büyük beğeni toplayan, 2023 yapımı Güney Kore dizisi olan Doctor Cha'dan uyarlanan, Show TV'nin BAHAR dizisi ve Dr. Cha çok merak ediliyor. 

“Kübra” 2. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu! “Kübra” 2. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu!

Dr Cha bir yeniden okula, ya da işe dönme öyküsü.

Tıbbı bitirdikten sonra ev kadını olan Dr Cha, karaciğer nakli gerektiren bir hastalığa yakalanıp hayırsız doktor kocasının ona karaciğerinden ufacık bir parça bile vermediğini görünce, hayal kırıklığına uğrayıp geçmişini masaya yatırır. Başkasından aldığı karaciğerin naklinden sonra tekrar uzmanlık yapmaya kocasının çalıştığı hastaneye döner. Bu arada kocasının yıllardır kendisini aldattığını, üstelik bu ilişkiden bir de kızı olduğunu öğrenir. Evliliğinden yine doktor olan bir oğlu ve üniversite sınavına hazırlanan bir kızı vardır. Karaciğer naklini yapan doktor da kendisine aşık olur, dizi bu minvalde ilerler. Doctor Cha (Korece: 닥터 차정숙, romanize: Dakteo Cha Jeong-suk) başrolde Uhm Jung-hwa'nın Kim Byung-chul, Myung Se-bin ve Min Woo-hyuk ile birlikte oynadığı 2023 Güney Kore televizyon dizisidir. 15 Nisan - 4 Haziran 2023 tarihleri arasında JTBC'de her Cumartesi ve Pazar 22:30'da (KST) 16 bölüm olarak yayınlandı.
Ülkemizde ise dizi Netflix'de yayınlanırken en çok izlenen on yapım arasında yer aldı.

Bahar dizisinin orjinali olan Dr. Cha'da Bahar karakteri asistanlığı başarılı şekilde bitirerek kendine özel bir klinik açıyor.  Dr. Evren  Bahar'a olan aşıkına karşılık bulamazken, hayatında yeni bir sayfa açar. Dr. Rengin babasından kalan bakım evinin yöneticiliğini yaparken, Dr. Timur ise dizinin son sahnesinde intihar ediyor. 

Editör: Duygu KURUÇAY