Getir, 2500 kişiyi işten çıkarıyor iddiası!!

Getir'in, toplam 23.000 çalışanının yüzde 10.9'unu, yani 2,500 kişiyi işten çıkaracağı iddia edildi. İddiaya göre bu kararın Türkiye’de bu zamana kadar yaşanmış en büyük işten çıkarma olacağı söyleniyor.

Getir, 2500 kişiyi işten çıkarıyor iddiası!!
banner58

Pandemiyle birlikte çok hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan ve dünyanın pek çok pazarında hizmet ağı kuran Getir, son dönemde sıkıntılı günler yaşıyor. Şirket, temmuz sonundaki açıklamasında İtalyan, İspanyol ve Portekiz pazarlarından çıkacağını açıklamıştı. Şimdi de 2.500 kişiyi işten çıkarıp pek çok departmanda çalışanı en aza indirecek ve bazı departmanları da kapatacak.

Getir uygulaması eski çalışanı Azmi Mengü Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Tüm Getir çalışanı sektör arkadaşlarımıza şimdiden geçmiş olsun diyorum. Türkiye’den yapılmış en büyük layoff (işten çıkarma) olarak tarihe geçecek. Buna bağlı olarak mevcutta iş arayan/değiştirmek isteyen herkes bu kadar büyük çaplı bir işten çıkarmayla beraber direkt olarak etkilenecektir. +X sayı kadar developer ile daha mülakat ve iş yerleştirme süreçlerinde yarışılacak demektir bu.” sözlerini kullandı.

GETİR'DEN AÇIKLAMA: YENİDEN YAPILANIYORUZ

Getir’den gelen açıklamada, “Market ürünleri hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir olarak, operasyonel verimliliğimizi önemli ölçüde artırmak için global organizasyonumuzu yeniden yapılandırma kararı aldık. Getir ekosisteminde, kuryeler, depo görevlileri ve ofis çalışanları dahil olmak üzere 5 ülkede yaklaşık 23 bin çalışan bulunuyor. Ancak, üzülerek aldığımız kararla, ekibimizi küçülterek operasyonlarımızı sürdürdüğümüz pazarlarda yaklaşık 2 bin 500 çalışanımızla yollarımızı ayırıyoruz.

Bu zor kararı, süreçten etkilenen tüm çalışanlarımız için, Getir’in iyi ve adil olma ilkesine sadık kalarak, en doğru şekilde ve faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin yasalarına tam uyum içinde uygulayacağız. Özverili çalışmaları ve şirketimize yaptıkları önemli katkılar için tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Getir olarak Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’de faaliyetlerimize devam ederek, sekiz yıl önce kurulmasına öncülük ettiğimiz bu iş modelinin geleceğine olan inancımızla, önümüzdeki dönemde de sektöre öncülük edeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2023, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER