ATV'nin en çok izlenen programlarından Esra Erol'da bu hafta yaşananlar adeta bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu.

Esra Erol’da akılalmaz olay! İnternet üzerinden bebek satışı iddiası kan dondurdu!

Esra Erol'da programına bu hafta Sabiha Dönmez katıldı. Dönmez'in anlattıkları programa damga vurdu.8 yıl önce Sabiha hanım, arkadaşı vasıtasıyla 22 yaşındaki Aslıhan Ergül isimli genç bir kadının evlilik dışı bir ilişkiden çocuk dünyaya getireceğini ve çocuğun kuruma yada çöpe atacağı haberini aldı.

 

Esra Erol’da akılalmaz olay! İnternet üzerinden bebek satışı iddiası kan dondurdu!

İş Arkadaşını Kaçırıp Kendine Zorla Telefon Aldırdı! İş Arkadaşını Kaçırıp Kendine Zorla Telefon Aldırdı!

Yaşanan bu gelişmenin üzerine Sabiha Hanım, "o çocuğa ben bakarım" dedi.Doğum sürecine kadar Aslıhan hanıma yardımcı olan Sabiha hanım, doğumun ilk gününde Aslıhan hanımın bebeği emzirmek istemediğini ve bebeği kendisine verdiğini söyledi.

 

Esra Erol’da akılalmaz olay! İnternet üzerinden bebek satışı iddiası kan dondurdu!

Aradan geçen 8 yılın ardından Sabiha hanım, biyolojik annenin yıllar sonra "çocuğun babasını buldum, çocuğumu istiyorum" dediğini söyleyerek gözyaşlarına boğuldu.

"EVLATLIK EDİNMEK İSTEDİM"

 

Konuya ilişkin konuşan Sabiha hanım, "Bu 8 yılda çok rahat yaşıyorduk. Anne yoktu baba yoktu. Sahip çıkan yoktu. 2023'te bana bir telefon geldi "Biz çocuğu almak istiyoruz" diye. Geçen sene onuncu ayda da bana mahkeme açıldığını öğrendim. Biyolojik anne ile arkadaşımın vasıtasıyla tanıştım. Çocuklarımı okuttum büyüdüler bende böyle bir evlatlık edinmek istedim. Kendimde yetim olduğum için anne sevgisine hasretim. Arkadaşım evlilik dışı bir ilişki ile çocuğun dünyaya geldiğini biyolojik annenin çocuğu kuruma vereceğini söyledi. Bende 2 yaşında anne tarafında terk edilmiştim. Onun için bakmak istedim." dedi.

Esra Erol’da akılalmaz olay! İnternet üzerinden bebek satışı iddiası kan dondurdu!

"HASTANEDE BİLE EMZİRMEK İSTEMEDİ"

Sabiha hanım doğum sürecine kadar Aslı hanımla ilgilendiğini belirterek, "Doğum sürecine kadar ben anneyi doğum hazırladım. Hastaneye götürdüm kontrollerini, aşılarını yaptırdım. 2016'nın 3. ayın birinde erkek evladımız dünyaya geldi. Bebeği hastaneden kendisinden aldım. Ondan sonraki süreçte anne sadece 1 kere geldi. Ondan sonra kesinlikle arayıp sormadı. Aslıhan hanım "ailem bu olayı duyarsa beni öldürürler" dedi. Ben çocuğu aldım eve geldim kendisi arabaya binip gitti. Hastanede bile emzirmek istemedi." ifadelerini kullandı.

BEBEĞİNİ İNTERNETTEN SATACAKTI

Sabiha Dönmez, konuşmasının devamında ise biyolojik annenin ikinci çocuğunu da internetten sattığını söylemesi üzerine stüdyo ve ünlü sunucu Esra Erol adeta buz kesti.

Esra Erol’da akılalmaz olay! İnternet üzerinden bebek satışı iddiası kan dondurdu!

Ayrıca Sabiha Dönmez, "Samet 6 aylıktı. Sağlık Ocağı kendisini aramış bende annesine ulaşmaya çalışıyorum gel bir an önce kimlik çıkar. Aşılarını yaptıralım sağlığı çok önemli " dedim. "Yok" dedi. Ben kesinlikle gelmiyorum dedi. Sonra Sağlık Bakanlığından arıyorlar Aslıhan Ergül'den doğan bir çocuk var. Bu çocuk nerede? Sağlık Ocağı kendisini arayınca çocuğun öldüğünü söylüyor. Doğumda ben yanında olduğum için benim bilgilerime ulaşınca sağlık ocağı polise bildiriyor. Öldü denilen çocuk Sabiha Dönmez tarafından bakılan çocuk olarak tespit ediliyor. Bir gün baktım polis kapıya geldi. Yalan söylemek zorunda kaldım ve anneni çocuğa benim baktırdığımı annenin çalıştığını ve arada gelip gittiğini çocuğun ihtiyaçlarını karşıladığını söyledim. Polis te hayır anne ile birlikte karakola geleceksiniz deyince bende Aslı'yı aradım "Çabuk buraya gel polis kimlik soruyor" deyince Aslı da geldi. Benim polis söylediğimi gibi söyledi. Ertesi gün çocuğun kimliğini çıkardık. Aslı evlilik dışı ilişkiden doğan çocuğunun olduğunu ailesinin öğrenmesi takdirde öleceğini söyledi. Bende 6 ay sonra çocuğun velayetini aldım. Mahkeme kararıyla evlatlık edindim. Bu zamana kadar" ben aslan parçası gibi baktım. Allah aşkına 8 sene sonra mı çıkılır. 8 yıl çok güzeldi. O benim evladım ben onu büyüttüm ben ona emek verdim. Aslı bebeğini çöpe atacaktı. Ben kurtardım. Aslıhan 2. bebeğini internetten sattı. " dedi.

Kısa sürede programa bağlanan Aslı hanım, o iddiaları yalanlayarak, "Esra hanım o kadını konuşturmayın. Gerçekten çok yalancı ve düzenbaz bir kadın. Babasına da söylemedim. Korktuğum için sakladım." ifadelerini kullandı.

Editör: Meryem TORUN