16 yaşındaki ehliyetsiz Timur Cihantimur'un kullandığı Porsche araç ile karıştığı ve bir kişinin hayatını kaybettiği kaza ardından annesi Eylem Tok ile İstanbul havalimanından Mısır'a kaçış anı görüntülerine PD ulaştı.

Anne ve oğulun cuma akşamı saat 20.00 sularında meydana gelen kazadan 8 buçuk saat sonra uçağa biniş anları güvenlik kameralarına yakalandı. Anne ve oğulun son derece rahat tavırlar içinde pasaport kontrolünden geçtikleri görüldü.

Birbirleriyle sohbet eden, gülen anne ve oğulun soğukkanlılığı da ayrıca dikkat çekti.

Emniyet Müdürlüğünden gelen açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, 01.03.2024 tarihi saat 23.30 sıralarında Eyüpsultan ilçesi Mithatpaşa Mahallesi, Davutpaşa Caddesi, Belgrad yönündeki orman yolu üzerinde meydana gelen ölümlü trafik kazası ile ilgili olarak;

Seyir halinde bulunan 3 ATV tipi araç olduğu ve bu araçlarda O.M.A., İ.G., T.A., S.K. ve H.T.'nin bulunduğu, ATV' lerden birisinin arızalanması sebebiyle yol üzerinde sağa çekerek aracın arızasının giderilmeye çalışıldığı esnada aynı yön ve istikamete giden iki araçtan T.C. isimli şahsın kullanmış olduğu araç 3 ATV aracına çarpmış ve yolun sol tarafında bulunan sulama kanalına girerek durmuştur. 

Posta ve Kargoya Dev Vergi Zammı! Posta ve Kargoya Dev Vergi Zammı!

Kaza sonucunda 3 ATV aracındaki şahısların tamamı yaralanmış, hastaneye intikali sağlanan yaralı şahıslardan O.M.A. kurtarılamayarak hayatını kaybetmiş, T.A.'nın ise hayati tehlikesinin bulunduğu anlaşılmıştır. 

ANNESİNİN ARABASINA BİNEREK UZAKLAŞTI

Kaza sonrası T.C. isimli şahıs olay yerine gelen annesi E.T.'nin aracı ile kaza yerinden uzaklaşmış, şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik çalışma başlatılmıştır. 

MISIR UÇAĞINA BİNDİLER 

Yapılan incelemede; T.C. ve E.T. isimli şahısların olay sonrası 02.00 sıralarında İstanbul Hava Limanı'na gittikleri, yanlarında bulunan A.C.S. isimli kadın şahsın kendilerini yolcu ettiği ve saat 03.00 sıralarında şüpheli şahısların Mısır uçağına binmek üzere işlem yaptıkları, saat 04:30 sıralarında Mısır ülkesine uçtukları tespit edilmiştir. 

Konu ile ilgili yürütülen tahkikat işlemleri devam etmektedir.


Kaynak: PATRONLAR DÜNYASI