Kızılcık Şerbeti dizisinde 'Nilay' karakterini canlandıran 29 yaşındaki Feyza Civelek'in adının ilginç bir olaya karıştığı ortaya çıktı. Sabah'ın haberine göre geçen Ekim ayında gece saat 04.15 sıralarında Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekipler Ulus Mahallesi'nde sivil bir şekilde devriye görevlerini yerine getiriyordu. 

Feyza Civelek'in gözaltı gecesi... Polisi torbacı sanıp 'malzemeleri' istedi - Resim: 2

Ekipler, Ahmet Adnan Saygun Caddesi üzerinde 2 erkeğin, plakasız motosiklette seyir halinde olduğunu gördü. Ekipler yaptıkları anonsla motoru durdurdu ve 2 şüpheliye GBT sorgulaması yaptı. Şüphelilerden Ömer Faruk A. ve Selçuk Ç.'nin sorgulamaları temiz çıktı.

1.1 GRAMI TAŞ 0.4 GRAMI TOZ KOKAİN

Motosiklet sürücüsü Ömer Faruk A.'nın üst aramasında da herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı. Diğer şüpheli Selçuk Ç. ise tam üst araması yapılacağı esnada sağ cebinden peçeteye sarılı vaziyette 1.1 gram taş kokain ve 0.4 gram şeffaf poşete sarılı toz halindeki kokaini polislere teslim etti.

DEKONTU POLİSLERLE PAYLAŞTI

Ahmet Uğurlu Hayatını Kaybetti! Ahmet Uğurlu Hayatını Kaybetti!

Olay yerinde polislere konuşan Civelek, Selçuk Ç'nin hesabına kokain getirmesi için 6 bin TL  gönderdiğini, gelecek kokain maddesini ise ismini bilmediği bir arkadaşına aldığını iddia etti. Dekontu da polislerle paylaştı.

BİRAZ DA ALKOLLÜYDÜM

Civelek, polis karakolunda 'bilgi veren' sıfatıyla "Ben gece 03.30 sıralarında şahısla irtibata geçtim ve uyuşturucu siparişi verdim. Biraz da alkollüydüm. Bana göndermiş oldukları hesap numarasına 6 bin lira atmamı söylediler. Ben de gönderdim. Sonra ben sokağa çıktığımda motosikletli şahıslar vardı. Ben yanlarına gittiğimde, 'Uyuşturucu maddeyi verin' dedim. Sonra kendisinin polis olduğunu söyleyen sivil giyimli şahıs bana ne olduğunu sordu.

Ben de uyuşturucu siparişi verdiğimi söyledim. Sonra beni alıp polis merkezine getirdiler. Ben ilk defa uyuşturucu madde kullanacaktım. Alkollü olduğum için getiren şahısları hatırlamıyorum. Yaşanan olaydan dolayı üzgünüm" şeklinde ifade verdi. 

CİVELEK'E TAKİPSİZLİK

Civelek hakkında ise sipariş ettiği uyuşturucu eline geçmemesi nedeniyle takipsizlik kararı verildi. Civelek'in evinde ve üzerinde yapılan polis aramasında herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanılmadığı öğrenildi.

Editör: Meryem TORUN