Britanya Kralı 3. Charles'ın kansere yakalanmasıyla birlikte Veliaht Galler Prensi William'ın kraliyet görevlerine hazırlanma süreci hız kazandı. Kensington Sarayı'ndan yapılan açıklamada, William'ın ekibini yeniden düzenlediği ve eski diplomat Ian Patrick'i özel sekreter olarak atadığı duyuruldu. Patrick, önceden Liberal Demokrat lideri Paddy Ashdown için çalışmıştı ve deneyimli bir diplomat olarak tanınıyor.

BABASININ KANSER TEŞHİSİ, DÜZENİ DEĞİŞTİRDİ

Nepal'de Uçak Kalkış Sırasında Pistte Kaza Yaptı: 18 Kişi Öldü! Nepal'de Uçak Kalkış Sırasında Pistte Kaza Yaptı: 18 Kişi Öldü!

Prens William, Çarşamba günü Windsor Şatosu'nda bir yemin törenine ev sahipliği yapmasının ardından, aynı akşam Londra'da düzenlenen bir yardım gala yemeğine katılarak halka teşekkür etti. Yemekte yaptığı konuşmada, babası ve eşi Catherine için gönderilen destek mesajlarına teşekkür etti ve bu desteğin kendisi için büyük anlam taşıdığını belirtti.

Kral 3. Charles'ın yakın zamanda prostat büyümesine yönelik bir prosedür için hastaneye kaldırıldığı sırada tespit edilen ve tanımlanamayan bir kanser için düzenli tedavi göreceği açıklanmıştı. Bu haberin ardından, kralın günlük programları yeniden düzenlenmişti. Ancak Kraliyet ailesinin, kanser teşhisi sonrası günlük yaşantısını nasıl etkileyeceği hâlâ belirsizliğini koruyor.

Kral Charles, kanser teşhisi sonrası yaptığı ilk açıklamada, aldığı destek mesajlarına değinerek bu tür güzel düşüncelerin en büyük teselli ve teşvik olduğunu belirtti. Norfolk'taki Sandringham House Sarayı'nda tedavi gören Kral, destek mesajlarının kamuoyundaki anlayışı nasıl artırdığını ve kanserle mücadele eden kişilere ışık tuttuğunu ifade etti.

Editör: Meryem TORUN