Olay Gayrettepe'de, Yıldız Posta Caddesi, Esentepe Mahallesi, Gönenoğlu Sokak'ta saat 13.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Ramazan dolayısıyla kapalı olan 14 katlı binanın en alt katında bulunan Masquerade adlı gece kulübünde tadilat yapıldığı sırada sahnenin yanında bir patlama oldu.

Patlamanın ardından gece kulübünde yangın çıktı. Yangının büyümesiyle kulüpte ve bina dumanla doldu. O sırada kulüpte ve binada bulunanlar içeride mahsur kaldı.

Bursa'da Kaçak Göçmenlerin Kira Oyunu! Bursa'da Kaçak Göçmenlerin Kira Oyunu!

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi. İlk açıklamada 3 kişinin öldüğü bildirilmişti ancak zaman geçtikçe sayı arttı.

ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

Son açıklamalara göre yangında 25 kişi yaşamını yitirdi. 8 kişi yaralandı.

İstanbul Valisi Davut Gül olay yerinde yaptığı açıklamada "Yangının çıkış sebebini bilmiyoruz. Yaralananlar ve ölenler gece kulübündeki tadilatta çalışan kişiler. Gece kulübünün 1987'de aldığı bir ruhsat var, 2018'de de ruhsat yenilenmiş. Binanın altında diskotek olarak kullanılan bir mekanda tadilat yapılıyormuş. Tadilat dolayısıyla çalışanlar hayatını kaybetti ve yaralandı." diye konuştu.

Yaralılar hastaneye kaldırılırken, itfaiye ekiplerinin çalışmaları sürüyor.