Baba" (Godfather) serisi ve "Kıyamet" (Apocalypse Now) gibi yapımlarıyla sinema tarihinin efsane isimlerinden biri haline gelen Francis Ford Coppola'nın "Megalopolis" filmi merak bekleniyor.

Prodüksiyonu Mart 2023'te tamamlanan ve kendi kendine finanse ettiği için Coppola'ya 120 milyon dolara mal olan 'Megalopolis' yılın en heyecan verici yapımları arasında yer alıyor.

Megalopolis filminin konusu ne?

"Megalopolis" filmi, yıkıcı bir felaketin ardından New York'u bir ütopya olarak yeniden inşa etmek isteyen bir mimarın hikayesini konu ediyor. Ancak onun isteklerini gerçekleştirmesi, belediye başkanının planlarıyla çeliştiği için pek de kolay olmuyor.

Megalopolis filminin oyuncuları kimler?

'Megalopolis'in başrollerinde Adam Driver, Forest Whitaker, Nathalie Emmanuel, Jon Voight, Laurence Fishburne, Aubrey Plaza, Shia LaBeouf, Chloe Fineman, Kathryn Hunter ve Dustin Hoffman gibi isimlerin yer alıyor.

Megalopolis filmi nerede çekildi?

Yaşayan en büyük yönetmenlerden biri olan Coppola'nın hem yazıp hem yönettiği Megalopolis'in çekimleri Atlanta ve New York'ta gerçekleştirildi.

5 Buçuk Asırlık Camii Kaderine Terk Edildi! 5 Buçuk Asırlık Camii Kaderine Terk Edildi!

Megalopolis filmi ne zaman vizyona girecek?

'Megalopolis' hakkında usta yönetmenden yeni bir açıklama geldi. ve 120 milyon doların üzerine mal olan filminin 2024'te gösterime gireceğini doğrulayan Coppola, "Sadece birkaç ay sonra vizyonda olacak. Tek söyleyebileceğim, filmdeki oyuncuları çok sevdiğim. Sıradışı ve asla sıkıcı değil. Bunun dışında, bekleyin ve görün" diye konuştu.

Editör: Meryem TORUN