Adalet Bakanlığı'nın, görevden ihraç ettiği Adana Hakimi Gül A. ve yurtdışına kaçan ortağı eski savcı Fatih Aslan'la ilgili yeni bir gelişme yaşandı

Halk TV’den Mustafa Balcı’nın haberine göre, milyonlarca lira rüşvet alan Gül A. adliyede sevmediği avukat, savcı ve hakimlerin fotoğraflarını büyücülere verip, başarısız olmaları için "büyü" yaptırdı.

SORUŞTURMADAN KURTULMAK İÇİN DE 'CİNCİ'DEN DESTEK İSTEMİŞ

Soruşturma dosyasına giren bilgilere göre adli emanetten aldığı metanfetaminle uyuşturucu partisi düzenlediği ortaya çıkan hakim Gül A.'nın görev yaptığı her kentte bir 'büyücü'sü vardı ve kararsız kaldığı birçok dosya için bu kişilere danışıyordu. Arkadaşlarını büyücülere gönderen Gül A. kendisine yönelik yürütülen HSK soruşturmasında cezadan kurtulmak için de ‘cinci hocalardan’ destek istedi.

'GÜRCİSTAN'A KAÇMA PLANLARI YAPIYOR'

Samsun'da LC Waikiki İşçisi Mobbing ve Şiddet Nedeniyle İntihar Etti! Samsun'da LC Waikiki İşçisi Mobbing ve Şiddet Nedeniyle İntihar Etti!

Habere göre Gül A.'nın hakkındaki iddiaların ortaya çıkacağını anladıktan sonra da Gürcistan'a kaçma hazırlıkları yaptığı, buradaki bazı Türk iş insanlarıyla temas kurup bu ülkede casino ve lokanta açmak için destek istediği, para kaçırmanın yollarını aradığı anlaşıldı.

Eski Hakim Gül A.’nın 'FETÖ' soruşturmasında ismi geçen vali yardımcısı eşini aklayan ismin ise Altınok'un suç ortaklığı yaptığı savcı Fatih Aslan olduğu ortaya çıktı. Eski Edirne savcısı Fatih Aslan, yargılandığı süreçte yurtdışına kaçmıştı. 

Kaynak: Mustafa Balcı-Halk Tv