HABER MERKEZİ / SAYFA16

Bursa'da yaklaşık 15 metrekarelik alana yağan yağmur şaşırttı Bursa'da yaklaşık 15 metrekarelik alana yağan yağmur şaşırttı

Whatsapp ihbar hattımıza gelen mesajda bir vatandaş, özel halk otobüsü B16/A'nın sabah 08.00-.09.00 saatleri arasında Hamitler Mahallesi duraklarından sürekli dolu geçtiği ve mağduriyet yaşadıklarını aktardı. Hamitler Mahallesi sakini vatandaş, mağduriyetini şöyle anlattı:

"Hafta içi her sabah 08.00-.09.00 saatleri arasında pazartesi pazarı durağından işe gitmek için B16/A özel halk aracını kullanıyorum. Otobüs Yunuseli Mahallesi Akyıldız mevkiinden gelene kadar doluyor. Sık araç geçiyor fakat B16/A araç yolcu kapasiteleri az olduğu için ve bizim durağa araçlar dolu geldiğinden, yolcu alamıyor. 4'ncü ya da 5'nci seferde ancak binebiliyoruz. Ve bu yıllardır böyle, bir türlü sesimizi duyuramıyoruz.

Durakta sürekli sıra oluyor. Nadiren yolcu alsa da çok sıkışık ve balık istifi şekilde sağlıksız seyahat ediliyor. Bu saatler arasında öğrenciler de çoğunlukla okullarına gitmek için bu otobüsü kullanıyorlar ve araç güzergahı da oldukça uzun olduğu için Acemler’e gitmek adeta zulüm haline geliyor. Daha sonra Acemler'den herkes gideceği yere gitmek için ikinci bir aktarma kullanıyor. Okula giden de, işe giden de her gün geç kalıyor. Burulaş'tan istediğimiz ya yeni bir güzergah seferi düzenlemesi yapsınlar ya da araç sayısıyla ilgili değişikliğe gitsinler." 

Editör: Meryem TORUN