Bizi en çok gözetleyen o haber siteleri

journo.com 100 haber sitesinin sayfa hızını ve kullanıcıları ne kadar izlediğini inceledi. Bizi en çok gözetleyen A Haber, en yavaşı Takvim oldu.

Bizi en çok gözetleyen o haber siteleri
banner58

Journo yaptığı bir araştırmada 100 haber sitesinin sayfa hızı ve kullanıcıları ne kadar izlediğini ortaya koydu. 

Türkiye’den 100 haber sitesinin hız ve gözetim verileri ve sonuçları şöyle:

A Haber ve Cumhuriyet, hem masaüstü hem de mobil ortamda bir yandan ziyaretçilerini ortalamanın üstünde bir yoğunlukta gözetlerken bir yandan da onlara yavaş açılan sayfalar sunuyor. Sabah da özellikle mobil ortamda bu açıdan en kırık notlardan birini alıyor.

İnternetHaber ve Haber Global‘in yanı sıra SözcüEnSonHaber ve İhlas Haber Ajansı‘nın masaüstü siteleri, görece az gözetim çerezi kullanırken yüksek sayfa açılma hızlarına ulaşıyor.

İnternetHaber ve EnSonHaber‘in yanı sıra DikenKarar ve Evrensel, mobil sitelerinde bu açıdan ortalamanın üstünde bir olumlu performans sergiliyor. T24‘ün mobil sitesi de, ortalamanın üstünde takip talebinde bulunmasına karşın görece hızlı.

Aynı verilere göre en yavaş haber sitesi, Takvim‘in mobil sürümü. Tüm ana göstergelerde 100 sitenin ortalamalarına en yakın haber yayıncısı ise Tele 1‘in masaüstü sitesi.

Diken, Karar, Evrensel iyi örenekler arasında

Verilere göre DikenKarar ve Evrensel, kullanıcıyı yoğun olarak gözetlemeyen ve hızlı bir mobil deneyim sunan iyi örnekler arasında. SözcüEnSonHaber ve İHA ise masaüstü sitelerinde daha olumlu bir manzara sergiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER