YouTube'da dizi ve film eleştirileriyle tanınan Murat Soner, son olarak İnci Taneleri dizisini değerlendirdi. Dizide Hazar Ergüçlü'nün canlandırdığı Dilber karakterini ve pavyon sahnelerini eleştiren Soner, dikkat çeken bir iddia ortaya attı.

GÖNÜL YARASI DİZİSİNDEN Mİ ALINTI?

gonul-yarasi.jpg

Okan Buruk ve Nihan Buruk Boşandı Okan Buruk ve Nihan Buruk Boşandı

İnci Taneleri dizisi ile 2004 yapımı Gönül Yarası filmi arasındaki büyük benzerliğe değinen Soner, bu durumu şu şekilde ifade etti:

"O filmde de başrolümüz bir öğretmen, bu dizide de. Oranın öğretmeni 15 yıl sonra Güneydoğu'dan, buranın öğretmeni 10 yıl sonra hapisten dönüyor. Bu karakterin de bir kızı, bir oğlu var, bu karakterin de. O filmde de kadın karakter pavyonda çalışıyor, bu dizide de. O filmde de kadın eski kocasından kaçıyor, o filmde de kadın bir otelde kalıyor ve neredeyse iki yapımdaki otellerin adı bile aynı. Eczanede çalışan arkadaşları geçtim, oyuncunun biri bile aynı."

Soner, "Ve bu Yavuz Turgul hikayesi, Yılmaz Erdoğan'dan İnci Taneleri oldu öyle mi şimdi?" diyerek sözlerini sürdürdü. "Ya Murat o uyarlamadır o zaman." diyenler için ise, "Yok, biri bana bu dizinin uyarlama olduğunu yazan bir yer göstersin hadi bakalım." dedi.