Dijital yayın platformu Netflix tarafından paylaşılan verilere göre dünya genelindeki en popüler film de Irish Wish oldu.

Lindsay Lohan'in başrolde olduğu yeni orijinal Netflix yapımı İrlanda Rüyası (Irish Wish), eleştirmenlerin beğenmediği 16 yıllık bir romantik komediye fazlasıyla benziyor. 

Farkına varılmayan birkaç projenin ardından Lindsay Lohan, Netflix'in Noel Çarpması'yla (Falling for Christmas) başlayarak romantik komedilere geri döndü. 

Netflix'le anlaştı

Lohan daha sonra iki filmde daha rol almak üzere yayın deviyle anlaşma yaptı. 

Janeen Damian tarafından yönetilen ve Kirsten Hansen'ın kaleme aldığı İrlanda Rüyası, izleyicileri ünlü yazar Paul Kennedy'nin editörü Maddie'yle tanıştırıyor.

Nilüfer Çoksesli Koro Festivale İki Ödülle Damga Vurdu Nilüfer Çoksesli Koro Festivale İki Ödülle Damga Vurdu

Netflix, 13 yaşından küçük izleyicilere uygun olmadığını belirttiği romantik komedinin konusunu şöyle özetliyor:

Hayallerindeki erkekle en yakın arkadaşının evlenmesine günler kala İrlanda'daki kadim kayanın üzerinde gerçek aşkı bulmak için tuttuğu dilek Maddie'nin kaderini değiştirir.

İrlanda Rüyası, türün tüm klişelerine sahip olsa da özellikle 2008 yapımı bir filme benziyor.

İrlanda Rüyası'nın hikayesi, tamamen farklı ortam ve bağlamlara sahip olmasına rağmen Benimle Evlenir Misin'le (27 Dresses) tuhaf bir şekilde benzerlik gösteriyor.

Eleştirmenler ikisini de beğenmedi

Anne Fletcher'ın yönettiği ve Aline Brosh McKenna'nın senaryosunu yazdığı film, 27 düğünde nedimelik yapan ve düğünlerin bir parçası olmayı seven Jane Nichols'ı merkeze alıyor. Jane'in hayatı, küçük kız kardeşi Tess'in evleneceği adamın eski aşkı olduğunu öğrenmesiyle değişiyor. 

becerilerini boşa harcadığı için" eleştirildi. 

İrlanda Rüyası da kısa sürede Netflix'in en çok izlenenler listesinde zirveye yükseldi ama bu eleştirmenlerin filmi sevdiği anlamına gelmiyor.

Rotten Tomatoes'da 100 üzerinden 34 puan alan film, eleştirmenler tarafından "romantik komedi klişelerinin toplamı" diye nitelendirildi.

İrlanda Rüyası'nın kısa sürede unutulacak romantik komedilerden ayrışamayacağını öne süren sinema yazarları, her iki film için de "sabun köpüğü" benzetmesini yaptı.

Editör: Meryem TORUN