HABER MERKEZİ

BTSO Meclis Başkan Yardımcısı ve Dış Ticaret Konseyi Başkanı Murat Bayizit, "İskender Kebap’ı Londra’da daha ucuza yemek !… başlıklı sosyal medya paylaşımında Bursa Kebap Evi’nin Londra şubesinin fiyat listesinin Türkiye'den daha ucuz olduğunu dile getirdi.

*Murat Bayizit

Türkiye'de enflasyon ve fiyat dalgalanmalarının önünün alınamamasını çarpıcı bir örnek üzerinden aktaran Bayizit, yorumu size bırakıyorum diyerek şunları söyledi:

İskender Kebap’ı Londra’da daha ucuza yemek !…
Bugünlerin en sıcak gündemine ben de bir katkıda bulunayım.
Malum son zamanlarda yüksek enflasyon sebebiyle Türkiye’de bir malın gerçek fiyatını kestirebilmek hemen hemen imkansızlaştı. Hal böyle olunca özellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren restoranların uyguladıkları fiyatlar da çokça tartışılır hale geldi. Kime sorsanız haklı aslına bakarsanız ama maalesef bundan olumsuz etkilenen tüketici tabii ki her zaman haklı. 
Gelelim çarpıcı örneğimize. Ülkemizin önemli ve başarılı restoran zincirlerinden Bursa Kebap Evi yakın zamanda Londra’da bir şube açtı ve Bursa’mızın lezzetlerini İngiltere’ye sunmaya başladı. 
Bugün ortağımın Bursa’da yediği 1 porsiyon iskender ve içeceğe 650 TL ödediğini duyunca Bursa Kebap Evi’nin Londra şubesinin fiyat listesine bir bakmak istedim. Londra’da bir porsiyon iskender bugün itibariyle 16 Pound (640 TL) 
Yorumu size bırakıyorum!…
Afiyet olsun

Köprü ve Otoyollara Zam! Köprü ve Otoyollara Zam!

Editör: Meryem TORUN