İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, partiden kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

Gazeteci İsmail Saymaz’ın Ümit Dikbayır ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım gündeme bomba gibi düştü.

Gazeteci İsmail Saymaz’ın Ümit Dikbayır ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım gündeme bomba gibi düştü.

İsmail Saymaz, Ümit Dikbayır’ın sevk gerekçesinde taciz suçlaması olduğunu açıkladı.

Bir başka gazeteci Kürşad Oğuz da “Ümit Dikbayır’la konuştum. Yarın bir basın açıklaması yapacak, çarşamba da savcılığa suç duyurusunda bulunacak” açıklaması yaptı.

Öte yandan İYİ Parti'den istifa eden bir ismin oğlu ve yeğeninin, 2 genç kızı darp edip tecavüz ettiği iddiları öne sürüldü.

Casa Mobilya Sahibi Hasan Kasan vefat etti Casa Mobilya Sahibi Hasan Kasan vefat etti

İddiaları gündeme getiren gazeteci Yavuz Selim Demirağ açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"İYİ Parti'de bazı danışmanlar, bazı sekreterler ve bazı şoförlerin işlerine son verildi. Bunları söylemek istemezdim ama bu işin içerisinde çok ciddi taciz suçlamaları da var. Siyasi Partilerde seçimlerin öncesinde ve sonralarında bütçeler vardır. Bu bütçeler Yargıtay kontrolündedir. Para teslimi ile ilgili açıklamaların dışında bir kriz var. Geçtiğimiz günlerde istifa eden bir ismin oğlu ve kızıyla ilgili 2 genç kıza tecavüz ve darpla ilgili çok ciddi iddialar var. Bunlar emniyete kadar gitmiş durumda. Sayın Akşener sıradan bir siyasetçi değil. Bunlarla ilgili de sayın Akşener söylentilerle yetinmez. Bunları kaynağından bunları alır alınca da çok etkilenmiş ve sinirlenmiş. Akşener her şeyden önce bir anne. Dolayısıyla 'Şuradan duydum' şeklinde hareket etmez. Bu dedikodular Ankara'da bir aydır konuşuluyor. Akşener bunlarla yolumuzu ayıralım sessiz sedasız ayrılsınlar istedi ama onlar bunu tercih etmediler."